تازه‌ترین گزارش‌های منطقه ۱۱ از پیشرفت پروژه احداث باغراه کاشان

شهردار منطقه ۱۱ در تازه‌ترین گزارش از روند پیشرفت پروژه احداث باغراه کاشان از تمهیدات ترافیکی برای ایمن‌سازی مسیر خبر داد.

صبح امروز، سه‌شنبه ۷ آذرماه، سید محمد موسوی، شهردار منطقه ۱۱ به همراه تعدادی از مدیران شهری به خیابان کاشان رفت و تصمیمات تازه‌ای برای پیشرفت پروژه باغراه کاشان گرفت.

موسوی با اشاره به ضرورت تمهیدات ترافیکی در این مسیر توضیح داد: عرض بالای خیابان کاشان، موجب ترغیب به سرعت غیرمجاز و ناایمن وسایل نقلیه در این خیابان می‌شود؛ از این‌رو برای آرام‌سازی این فضا با روش‌های مختلف و در چندین نوبت، اقدامات مقتضی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه اقداماتی همچون خط‌کشی، احداث جان‌پناه، نصب سرعتکاه، نصب چراغ چشمک‌زن به صورت پوش باتن و حتی نصب پل عابر پیاده در محدوده خیابان کاشان به افزایش ایمنی منجر نشده، افزود: با توجه به این مطلب، درخواست مطالعه آرام‌سازی و کاهش عرض و ایجاد پیاده‌راه به سازمان حمل‌ونقل و ترافیک ارسال شد و بعد از دریافت نتایج مثبت مطالعات و تشکیل کمیته محلی-منطقه‌ای، با موافقت اعضای این کمیته، درخواست مجددی برای مطالعات طرح هندسی به سازمان یادشده فرستادیم.

شهردار منطقه ۱۱، هدف از کاهش عرض سواره‌رو در این خیابان را استانداردسازی بر اساس رده عملکردی خیابان کاشان و ایجاد دو مسیر عبوری، همچنین نزدیکی سرعت وسایل نقلیه به سرعت مجاز و در نتیجه افزایش ایمنی در آن دانست و بیان کرد: بر این اساس، ۲.۸ متر از سواره‌رو حذف شد که از طریق استفاده از این فضا به متراژ حدودی ۲۰۰۰ متر به سرانه فضای سبز منطقه اضافه می‌شود.

وی با تأکید بر انسان‌محورکردن معابر ادامه داد: با توجه به اینکه محله حر بدون بوستان و محروم از فضای سبز است، این اقدام هم به افزایش سرانه فضای سبز و ایجاد فضایی برای بازی کودکان در این محله منجر می‌شود و افزایش ایمنی در خیابان کاشان را به دنبال دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۱۱ ۰۸ آذر ۱۴۰۲
اين مسير همه روزه ما هست
اين چه كار غلط و غيركارشناسي هست در مركز شهر و جاي شلوغ و پرترافيك دقيقا يك بيش از يك لاين از خيابان را گرفتند كه مثلا پياده راه بسازند
دوباره بعد مجبور خواهند شد اين پروژه رو تخريب كنند
حيف از بودجه بيت المال و اين مردم شريف
به خدا نكنيد اين كارها رو
بسه ديگه
آخرین اخبار