رئیس سازمان ملی مهاجرت:

ایران بیش از سهم خود در میزبانی از پناهندگان مشارکت داشته است

رئیس سازمان ملی‌ مهاجرت گفت ایران بیش از سهم خود در میزبانی و حمایت از پناهندگان مشارکت داشته و لذا تقسیم منصفانه این مسئولیت بین المللی مورد توجه جامعه بین المللی قرار گیرد.

نشست ۱۱۴شورای سازمان بین المللی مهاجرت درژنو (۲۷ تا ۳۹ نوامبر ۲۰۲۳ برابر با ۶ تا ۸ آذر ماه ۱۴۰۲) با حضور رسمی جمهوری اسلامی ایران به ریاست مبینی، رییس سازمان ملی مهاجرت در حال برگزاری است. 
مبینی در ابتدای سخنان خود با اشاره به مسأله فلسطین اشغالی به عنوان یکی از کانونهای اصلی و قدیمی مهاجرت و آوارگی در جهان تاکید کرد ، در زمان کنونی جلوگیری از کشتار انسانهای بیگناه و مبارزه با ریشه های آوارگی و مهاجرت اجباری شهروندان فلسطین مسئولیت جامعه بین المللی است. 
وی در ادامه بیان کرد بحرانهای مهاجرتی ناشی از عوامل مختلف سیاسی، مداخلات نظامی، اقلیمی و... در کشورهای همسایه جمهوری اسلامی ایران در سایه مداخلات نظامی کشورهای فرامنطقهای در افغانستان و عراق ایران در بیش از چهار دهه گذشته میزبان چند میلیون پناهنده و آواره بوده است. 
مشکلات امنیتی و اقتصادی و محدودیتهایی همچون منع دانش آموزان و دختران از تحصیل از جمله عوامل آوارگی اتباع افغانستانی و مهاجرت آنها به کشورهای همسایه بوده است.
مبینی در ادامه گفت  ایران تاکنون به مراتب بیش از سهم خود در میزبانی و حمایت از پناهندگان مشارکت داشته است و لذا شایسته است تقسیم منصفانه این مسئولیت بین المللی مورد توجه جامعه بین المللی قرار گیرد.
رئيس سازمان ملی مهاجرت در پایان سخنان خود با اشاره بر عدم تقسیم عادلانه بار  میزبانی از پناهندگان توسط جامعه بین المللی تاکید کرد ، ایران ظرفیت پذیرش مهاجرین جدید را ندارد و در صورت عدم مسئولیت پذیری جامعه بین المللی جهت حمایت از پناهندگان در ایران ، بخش عمده آنها به کشورهای اروپایی مهاجرت خواهند نمود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۲ ۰۷ آذر ۱۴۰۲
هرچقدر هم سازمان های بین المللی پول بدهند بازهم به خود مهاجران میرسه و به ضرر مردم ایران هست.
به خواست مردم توجه کنید، وجود مهاجر توی کشور کافیه خودمون هزارتا مشکل داریم.
یا بفرستیدشون اروپا، یا برگردانید کشورشون.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۰۸ ۰۸ آذر ۱۴۰۲
ماهم راضی هستیم مرزها رو باز کنن بریم؟ سمت اروپا.مرز باز شه یه ثانیه هم اینجا نمیمونیم
آخرین اخبار