رییس سازمان اورژانس کشور خبر داد

لزوم مدیریت زمان در رسیدن به سوانح

رییس سازمان اورژانس کشور گفت: تا پایان سال بخشی از آمبولانس‌های خریداری شده وارد ناوگان کشور خواهد شد.

جعفر میعادفر رییس سازمان اورژانس کشور در همایش روسای اورژانس کشور در مرز مهران، اظهار کرد: در ایام اربعین حسینی پرسنل فوریت‌های پزشکی به عنوان خط مقدم خدمت‌رسانی حضوری فعال داشته و شب و روز در راستای ارائه خدمات پیش بیمارستانی مطلوب گام برمی‌دارند و از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.

رییس سازمان اورژانس کشور بر مدیریت زمان در رسیدن به سوانح تاکید کرد و افزود: سه هزار دستگاه آمبولانس فرسوده در سطح کشور وجود دارد که برای جایگزینی علاوه بر تامین بودجه توسط دولت، همکاری خیرین نیز ضروری است.

وی با بیان اینکه تا پایان سال بخشی از آمبولانس‌های خریداری شده وارد ناوگان کشور خواهد شد، ولی این تعداد کافی نیست، افزود: امروز ضروری‌ترین نیاز ما تغییر در ناوگان اورژانس کشور است که نیازمند حمایت خیرین بوده و امیدواریم در این راستا اقداماتی صورت گیرد.

میعادفر تصریح کرد: تلاش می‌شود تا دهه فجر بالگرد اورژانس هوایی به استان برگردد که این موضوع مستلزم همکاری فرودگاه شهدای ایلام نیز هست.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز در این همایش به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ایام اربعین حسینی اشاره و بیان کرد: اعتبار و بودجه خاصی به عنوان ردیف اربعین باید در حوزه‌های بهداشتی و درمانی برای این دانشگاه در نظر گرفته و پیشنهاد می‌کنیم شهرک سلامت در مرز مهران ایجاد شود.

هدایت حیدری‌زاده مطرح کرد: باید با تجمیع خدمات در راستای بهبود خدمات و همچنین کاهش هزینه انتقال بیماران گام برداریم که برای این مهم نیازمند حمایت همه‌جانبه وزارت بهداشت و سایر سازمان‌های دخیل در حوزه سلامت هستیم.

وی افزود: آنچه را که ما در حوزه سلامت در اربعین حسینی می‌بینیم تلاش‌های فوریت‌های پزشکی است که در سریع‌ترین زمان ممکن بر بالین حادثه‌دیدگان حاضر می‌شوند و سعی در کاهش آلام آنان دارند که قابل تحسین است.

در این همایش ۲ روزه روسای اورژانس ۶۴ دانشگاه علوم پزشکی کشور دغدغه‌ها و چالش‌های خود را با جعفر میعادفر رییس سازمان اورژانس کشور در میان گذاشتند.

برچسب ها: اورژانس ، وقوع حوادث
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.