درجلسه شورای مسکن استان مطرح شد؛

کوتاهی هیئت مدیره‌ها باعث گرفتاری مردم می‌شود

هشتمین جلسه شورای مسکن استان کرمان در سالن پیامبر اعظم استانداری کرمان برگزار شد. 

محمد مهدی فداکار استاندار کرمان در این جلسه گفت: دولت باید مطالبات مردم را پیگیری کند بخش عمده از مسائل مربوط به مسکن ملی و مهر در استان برطرف شده است اما کوتاهی هیئت مدیره‌ها باعث گرفتاری مردم می‌شود.

وی افزود: شرکت ملی فرآورده‌های نفتی استان تامین سوخت پیمانکاران را انجام دهد اگر مشکل حل نشود موضوع را از طریق دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان پیگیری می‌شود.

محمدرضا حافظی مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمان نیز در این جلسه با اعلام اینکه ۱۲۹ هزار ۲۸۴ نفر در استان در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند گفت: ۵۴ هزار نفر تایید شده‌ها هستند ، ۴ هزار و ۱۸۲ واحد سقف آن‌ها زده شده  و ۵ هزار و ۹۳۹ هکتار الحاقات پیگیری شده است.

حافظی بیان کرد: ۷۲۲ هکتار اراضی در دست اقدام و تامین زمین را متوقف نکردیم و زمین برای تایید شده‌های نهایی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: ۶۴۵ هکتار زمین در حال آماده سازی هستند.

حافظی با اعلام اینکه مجموعه ۱۰۸ هکتار‌ی کرمان در حال آماده سازی است و ساخت ساز‌های کرمان به زودی شروع می‌شود افزود: به زودی تحولی در ساخت ساز‌ها به وجود می‌آید.

مدیر کل راه و شهرسازی استان بیان کرد: پروژه‌های ستاد اجرایی فرمان امام سرعت خوبی گرفته است و فاز یک و دو فعال شده است و انتخاب پیمانکار برای فاز‌های بعدی هم انتخاب شود، زیرساخت‌های شهرک‌ها در حال انجام است.

حافظی با اعلام اینکه ۲ هزار ۱۰۶ واحد در دهه فجر امسال آماده بهره برداری است گفت: شامل هزار و ۳۳۰ واحد مربوط به سیرجان و یک ۲۴۰ واحدی و یک ۸۸ واحدی در کرمان است.

وی افزود: در کارگروه تنظیم املاک و مستغلات ۶۴۲ واحد بررسی شده است ۲۳ واحد پلمپ شده است ۳۶۱ واحد املاک غیر مجاز پلمپ شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان بیان کرد: ۵۰۵ هکتار اراضی دولتی را به محدوده راه و شهرسازی برای جهش مسکن استان اضافه شده است و ۱۷ هزار پرونده برای طرح فرزند آوری تشکیل شده است.

امیری مدیر کل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان که بصورت مجازی در جلسه حضور داشت، گفت: ۱۵۰۰ واحدی مسکن ملی کهنوج ۵۰۰ واحد آن آماده بهره برداری هستند و ۵۰۰ واحدی دیگه آن پیشرفت بالای داشتند و ۵۰۰ واجد آن در شرایط آماده سازی اسکلت است.

وی بیان کرد: در کهنوج یک سایت دیگر است که خود مالک است و زمبن را از دولت خریده است که تسهیلات بانکی آن قرار شد تمدید شود که ۳۰۰ واحد است.

امیری گفت: در شهرستان عنبراباد زمین‌های ۲۰۰ متری درحال آماده شدن برای واگذاری زمین‌های برای ویلا سازی است که برنامه ریزی ۲ هزار قطعه است.

وی افزود: ۲۷۰ قطعه برای ویلاسازی برای درب بهشت در حال آماده سازی است.

امیری بیان کرد: ۲۱۶ هکتار سایت زمین در کنار سد خاکی در اول شهردجیرفت برای در نظر گرفته شده است.

وی گفت: ۱۶ هزار و ۴۴ نفر در شهرستان جیرفت نهضت ملی مسکن ثبت نام کردندو ما مشکل انبوه ساز داربم هرچند مردم جنوب علاقه‌ای به آپارتمان نشینی ندارند.

برچسب ها: مسکن ، ویلاسازی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار