از کشف مواد مخدر در فارس تا توصیه‌هایی برای پیشگیری از سرقت موتورسیکلت

مهم‌ترین حوادث ۷ آذرماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

مهم‌ترین حوادث روز سه شنبه ۷ آذرماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

توقیف سواری حامل شیشه در جهرم

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان جهرم از کشف ۶ کیلوگرم مواد مخدر از نوع شیشه در بازرسی از سواری پژو خبر داد.

سرهنگ علی‌اصغر محمدپور سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان جهرم اظهار کرد: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر جهرم هنگام کنترل محور‌های مواصلاتی به یک سواری پژو پارس مشکوک شدند و با علائم هشداری دستور توقف آن را صادر کردند.

او افزود: در بازرسی از این خودرو ۶ کیلوگرم مواد مخدر از نوع شیشه کشف و راننده نیز دستگیر شد.

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان جهرم تصریح کرد: متهم پس از تکمیل پرونده تحویل مرجع قضایی و از آن طریق روانه زندان شد.

کشف ۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در سرچهان

فرمانده انتظامی سرچهان از کشف ۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمدجواد اسلامی مهر فرمانده انتظامی سرچهان اظهار کرد: ماموران پلیس این شهرستان در اجرای طرح مبارزه با قاچاق سوخت، هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در محور‌های مواصلاتی به یک دستگاه وانت نیسان مشکوک شدند و جهت بررسی بیشتر آن را متوقف کردند.

او افزود: ماموران پس از هماهنگی با مرجع قضایی در بازرسی از آن خودرو ۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق و خارج از شبکه توزیع فرآورده‌های نفتی را کشف کردند.

فرمانده انتظامی سرچهان تصریح کرد: در این رابطه راننده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

کشف بیش از ۱۵ کیلوگرم تریاک در کازرون 

فرمانده انتظامی کازرون از دستگیری توزیع کننده مواد مخدر و کشف بیش از ۱۵ کیلوگرم تریاک خبر داد.

سرهنگ اسماعیل زراعتیان فرمانده انتظامی کازرون بیان کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر فعالیت فردی در امر توزیع تریاک، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار گرفت.

او افزود: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر کازرون با شیوه‌های پلیسی موفق به شناسایی عامل توزیع شده و پس از تعقیب و مراقبت و با هماهنگی قضایی، حین توزیع تریاک او را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی کازرون با بیان اینکه در بازرسی از منزل متهم ۱۵ کیلو و ۴۰۰ گرم تریاک کشف شد، از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده و یا مواجهه با هرگونه مورد مشکوک، مراتب را در اسرع وقت از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

تریاک

کشف پراید مسروقه در کازرون

فرمانده انتظامی کازرون از کشف یک دستگاه خودرو مسروقه در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ اسماعیل زراعتیان فرمانده انتظامی کازرون بیان کرد: ماموران پاسگاه انتظامی کمارج در پی کسب خبری مبنی بر نگهداری خودرو سرقتی در یک منزل مسکونی، بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند. 

او افزود: با بررسی‌های به عمل آمده و شناسایی منزل، ماموران انتظامی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن مکان یک خودرو پراید سرقتی کشف و یک نفر را نیز دستگیر کردند. 

فرمانده انتظامی کازرون با بیان اینکه پس از استعلام از سامانه مشخص شد خودرو سابقه سرقت از استان بوشهر دارد، گفت: متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

توصیه‌های پلیس برای پیشگیری از سرقت موتورسیکلت

پلیس پاسارگاد به منظور پیشگیری از سرقت موتورسیکلت توصیه‌هایی را به شهروندان ارائه کرد.

سرهنگ علی زنگنه نیا فرمانده انتظامی پاسارگاد با تأکید بر اینکه سهل انگاری و بی احتیاطی هنگام ترک موتورسیکلت و رهاکردن آن در معابر بدون رعایت اصول ایمنی از مهم‌ترین عوامل سرقت به شمار می‌رود، توصیه‌هایی را به شهروندان ارائه کرد.

او، علت سرقت موتورسیکلت را بی توجهی مالکان به هشدار‌های پلیس عنوان کرد و از همه هموطنان خواست با رعایت مواردی پلیس را در ارتقای امنیت عمومی جامعه یاری کنند. 

۱-موتورسیکلت خود را به لوازم ایمنی مانند سوئیچ مخفی، قفل و زنجیر ضد برش و ایمنی مجهز کنید.

۲-ساخت کلید یدکی برای موتورسیکلت را به افراد ناشناس و متفرقه نسپارید.

۳-موتورسیکلت را در جای امن و مناسب پارک کنید.

۴-موتورسیکلت خود را حتی برای لحظه‌ای کوتاه و بدون برداشتن سوئیچ ترک نکنید.

۵-چنانچه موتورسیکلت را از افراد ناشناس خریده اید، قفل‌های آن را تعویض کنید.

۶-از قرار دادن سوئیچ موتورسیکلت در مکان نامناسب و در معرض دید افراد خودداری کنید.

۷-سوئیچ موتورسیکلت خود را به افراد ناشناس و نامطمئن نسپارید.

۸-هرگز مدارک موتورسیکلت خودرا زیر زین قرار ندهید.

۹-هنگام خرید از سند داشتن و معتبر بودن آن اطمینان حاصل کنید.

فرمانده انتظامی پاسارگاد از هموطنان خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک و اطلاع از سرقت موتورسیکلت و یا فعالیت افراد در ارتکاب سرقت‌ها، مراتب را به پلیس آگاهی شهرستان پاسارگاد و یا سامانه ۱۱۰ اطلاع رسانی کنند. 

عملکرد پلیس لامرد در آبان‌ماه 

فرمانده انتظامی لامرد در تشریح عملکرد پلیس در آبان‌ماه، از کشف انواع کالای قاچاق و مواد مخدر خبر داد.

سرهنگ محسن لشکری فرمانده انتظامی لامرد اظهار کرد: پلیس شهرستان لامرد با بسیج همه امکانات و جلب مشارکت مردمی در جهت ارتقای امنیت اجتماعی، مبارزه با سارقان و سوداگران مرگ را به صورت مستمر در دستور کار خود قرار داده است.

او ادامه داد: ماموران پلیس در آبان ماه امسال ۲۳ سارق دستگیر شدند و ۲۳ فقره سرقت اعم از کابل و سیم برق، اماکن خصوصی، داخل خودرو و قطعات آن را کشف کردند.

فرمانده انتظامی لامرد کشف ۵ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق و دستگیری ۴ نفر در این رابطه، کشف ۵۸ کیلوگرم انواع مواد مخدر و دستگیری ۸ نفر، پلمب ۷ واحد صنفی متخلف، دستگیری ۲۰ نفر مجلوب و همچنین توقیف ۶۲ دستگاه وسایط نقلیه متخلف را از دیگر نتایج این طرح‌ها عنوان کرد.

این مقام انتظامی گفت: تلفن ۱۱۰ در همه ساعات شبانه روز آماده دریافت هرگونه گزارش از سوی شهروندان است.

کشف پراید سرقتی در بازدید از پارکینگ در کوار 

فرمانده انتظامی کوار از کشف خودرو سرقتی پراید در طرح بازدید از پارگینگ‌های عمومی این شهرستان خبر داد.

سرهنگ سید رحمان هاشمی فرمانده انتظامی کوار بیان کرد: در اجرای طرح‌های افزایش ضریب امنیت اجتماعی، طرح بازدید از پارکینگ‌ها و توقفگاه‌ها در سطح شهرستان کوار به اجرا گذاشته شد.

او افزود: ماموران پلیس آگاهی در اجرای این طرح از ۱۱۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت توقیفی بازدید به عمل آوردند که ضمن بررسی و کارشناسی‌های انجام شده موفق به کشف یک دستگاه پراید سرقتی دارای سابقه سرقت از شیراز شدند.

فرمانده انتظامی کوار با بیان اینکه تلاش برای دستگیری سارق با جدیت ادامه دارد، به شهروندان توصیه کرد: هنگام ترک وسایط نقلیه حتماً از وسایل بازدارنده جهت پیشگیری از سرقت استفاده کنند تا سارقان نتوانند به اهداف شوم خود برسند.

برچسب ها: مواد مخدر ، سرقت ، تریاک
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار