تمرین زلزله در مدارس رفسنجان

همزمان با سراسر کشور تمرین آمادگی در برابر زلزله با شعار (مدارس ایمن، جامعه تاب آور) در فضا‌های آموزشی شهرستان رفسنجان برگزار شد.

 معاون امور عمرانی فرمانداری رفسنجان گفت: امسال مانور متمرکز شهرستانی زلزله در مدرسه شهید حاج علی محمدی پور مقطع متوسطه دوم و با حضور مسئولان شهرستان و اولیای دانش آموزان اجرا شد.

مهندس علی آرمان اظهار کرد: مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس همه ساله در هشتم آذر ماه به عنوان بزرگترین فعالیت آموزش همگانی در حیطه ایمنی مدارس در برابر زلزله، برنامه ریزی و اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: با به صدا درآمدن آژیر مانور زلزله و ایمنی، بلافاصله دانش آموزان اقدام به پناهگیری، خروج اضطراری و ایمن و اسکان موقت کردند.

آرمان اضافه کرد: در رویکرد جدید که با عنوان " مدرسه ایمن، جامعه تاب آور " شناخته می‌شود، ضمن ارایه آموزش‌های لازم توسط امدادگران هلال احمر به دانش آموزان مطابق با روال جاری، تمهیداتی اندیشیده شده که سطح آگاهی و آمادگی آن‌ها نیز ارتقا یابد.

وی بیان کرد: همچنین به دانش آموزان نحوه برخورد و کمک به مصدومان زلزله ای، آشنایی با تجهیزات و ماشین آلات آتشنشانی و مأموریت‌های نهاد‌های هلال احمر و آتشنشانی ارایه گردید تا در مواقع بحران آمادگی لازم را داشته باشند.

برچسب ها: مانور زلزله ، بحران
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار