حجت‌الاسلام‌والمسلمین آقاجانپور:

فخری‌زاده شهید قدرت و اقتدار ایران اسلامی بود

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع گفت: شهید فخری‌زاده برای ایران تولید قدرت کرد و او شهید علم، افتخار و قدرت بود.

 چهارمین همایش ادبی فخر ایران و آیین رونمایی از خودروی دانشمند برجسته هسته‌ای کشور، دکتر «محسن فخری‌زاده» به‌مناسبت سومین سالروز شهادت این شهید وارسته و والامقام، صبح امروز (چهارشنبه) در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

در این مراسم که «سیدمحمد حسینی» معاون پارلمانی رئیس جمهور، امیر سرتیپ «نبی سهرابی» جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، سردار سرتیپ دوم «محمدقاسم ناظر» مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس سفرای کشور‌های مختلف، نمایندگان جنبش‌های مقاومت در منطقه، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، جمعی از معاونین، مسئولان و مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، خانواده شهیدان رضایی‌نژاد، فخری‌زاده و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری حضور داشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ضیاءالدین آقاجانپور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح اظهار داشت: برخی افراد از من می‌پرسند که چرا شهید فخری‌زاده گمنام بود؟ و شناختش بعد از شهادتش رقم خورد؛ اما نه آنچنان که باید بشناسند.

حجت‌الاسلام آقاجانپور افزود: در پاسخ به این سوال می‌گویم که این امر دو دلیل داشت؛ اول اینکه شهید فخری‌زاده به دانش حساس و اقتدارآفرینی دست پیدا کرده بود و این موضوع را دشمن نباید متوجه می‌شد و دوم اینکه شهید همواره از شهرت گریزان بود. شهید فخری‌زاده همواره در مجالس در جایی می‌نشست که دیده نشود و به همین دلیل ما فیلمی که به اندازه حتی ۲۰ دقیقه هم باشد، از او نداریم. روایتی از امیرالمومنین علی (ع) نیز نقل شده است که می‌فرمایند جانم فدای کسانی که در روی زمین گمنامند، اما در آسمان‌ها بسیار شهرت دارند.

وی با ذکر خاطره‌ای از شهید فخری‌زاده گفت: بنده یک هفته قبل از شهادت این شهید توفیق پیدا کردم که در مجموعه «سپند» حضور پیدا کنم و او را ببینم. شهید با نهایت تواضع با بنده صحبت می‌کردند و تواضع ایشان مورد تأیید همه افرادی که در سپند حضور داشتند، بود. بنده خطاب به او گفتم که آقای دکتر! شنیده‌ام برای مقابله با کرونا اقداماتی انجام داده‌اید؟ درست است؟ او پاسخ داد که بله، درست است؛ اولین کیت تشخیص را تولید کرده‌ایم و اولین واکسن کرونا هم به‌زودی تولید خواهد شد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع بیان کرد: با اطمینان می‌گویم که شهید فخری‌زاده در بهشت با پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی (ص) همنشین است؛ زیرا پیغمبر اکرم (ص) می‌فرمایند نزدیک‌ترین افراد به من کسانی هستند که راستگویی و صداقت داشته باشند؛ همچنین ایشان می‌فرمایند افرادی که امانت‌داری را پیشه خود کرده‌اند با من همنشین خواهند شد.

حجت‌الاسلام آقاجانپور یادآور شد: شهید فخری‌زاده متولد شهرستان قم است و با علمای قم ارتباط داشت. ما در آن جلسه با شهید بزرگوار وقایعی را که در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی رخ داده بود و عده‌ای از مردم انقلابی در قم به شهادت رسیدند، مرور کردیم و او خاطرات بسیار زیادی از مبارزات انقلابی خود بیان کرد. شهید فخری‌زاده بعد از پیروزی انقلاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست و در بخش فرهنگی سپاه در کردستان کار می‌کرد؛ زیرا معتقد بود که باید در این منطقه کار فرهنگی انجام داد.

وی خاطرنشان کرد: شهید فخری‌زاده رشته فیزیک را به این علت انتخاب کرد که مظلومیت ایران را در دفاع مقدس مشاهده کرد. ایشان معتقد بود که باید برای ایران تولید قدرت کرد تا کسی نتواند به ایران زور بگوید. شهید فخری‌زاده سرمنشأ پیشرفت و دانش‌افزایی ایران اسلامی بود و دشمنان نمی‌توانستند این موضوع را تحمل کنند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع گفت: کسانی که می‌گفتند ما نیاز به موشک نداریم، امروز به این نتیجه رسیده‌اند که اگر ملت قدرت نظامی نداشته باشد، دشمنان با پوتین خود آنان را خفه خواهد کرد. امروز مشاهده می‌کنند که ملت مظلوم فلسطین چه وضعیتی دارند؛ آن‌هادر جریان عملیات طوفان‌الاقصی مشاهده کردند که مقاومت چگونه عزت به دست آورد. در طوفان‌الاقصی محور مقاومت برای اولین بار دیدند که یک گروه مقاومت وارد سرزمین‌های اشغالی شده است و پاسخ قاطعی به صهیونیست‌ها می‌دهند.

حجت‌الاسلام آقاجانپور با بیان اینکه در قرآن کریم خطاب به امت اسلام تأکید شده است که تا می‌توانید آمادگی دفاعی پیدا کنید و از چنان آمادگی برخوردار شوید تا دشمن جرأت اقدام نظامی علیه شما نداشته باشد، عنوان کرد: شهدای هسته‌ای و موشکی این اقتدار و عزت را به ما دادند؛ لذا به روح پر فتوح این شهدای گرانقدر درود می‌فرستیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار