اعزام ناو انگلیسی به خلیج فارس

انگلیس از اعزام ناو نیروی دریایی سلطنتی این کشور به خلیج فارس خبر داد.

دولت انگلیس امروز پنجشنبه اعلام کرد که ناو «دایموند» نیروی دریایی سلطنتی را برای آنچه کمک به افزایش امنیت در خلیج فارس و اقیانوس هند ادعا می‌کند، اعزام کرده است.

به گزارش رویترز، انگلیس ادعا کرد که این کشتی «برای جلوگیری از تشدید تنش توسط بازیگران بدخواه و متخاصم که به دنبال برهم زدن امنیت دریایی هستند اعزام می‌شود» و عملیاتی را برای تضمین آزادی ناوبری، اطمینان دادن به کشتی‌های تجاری و تضمین جریان امن تجارت انجام خواهد داد.

ارتش یمن پیش از این اعلام کرده بود که به منظور حمایت از مردم فلسطین در برابر حملات اسرائیل، در صورت رویت هرگونه کشتی اسرائیلی آن را هدف حمله قرار خواهد داد.

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن تاکید کرده است تا زمان توقف تجاوزات اسرائیل به غزه، حملات به کشتی‌های اسرائیلی ادامه خواهد داشت. ارتش یمن تاکنون علی‌رغم حمله موفقیت‌آمیز به یکی از کشتی‌های شرکت «زیم»، توانسته است کشتی اسرائیلی «گلکسی لیدر» را توقیف و آن را به سواحل الحدیده (غرب یمن) هدایت کند.

گرانت شاپس، وزیر دفاع انگلیس گفت: «این مهم است حضور ما در منطقه تقویت شود تا امنیت و منافع ما در جهانی با آشفتگی و درگیری بیشتر حفظ شود.»

انگلیس در حال حاضر ناوچه لنکستر، سه کشتی مین شکار و یک کشتی پشتیبانی را در منطقه مستقر کرده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
عمار .
۱۵:۴۰ ۰۹ آذر ۱۴۰۲
به نام خداوند جان و خرد : خلیج فارس شده شبیه صفحه شترنج غربیها و جوانان دادن غربیها !!! و باید روزی کشید زیر میز صفحه شطرنج غربیها در خلیج همیشگی فارس و در خلیج فارس و دریای عمان اخراج و نابودشان کرد برای همیشه در طول تاریخ بشریت و بر روی تنگه هرمز گیت بزرگی نصب شود تا دیگر هیچ اجنوی نتواند ناوگان رو سطحی زیر سطحیش را وارد خلیج فارس کند فقط کشتیهای تجاری حق رفت آمد داشته باشند اونم باید عوارضی رفت آمد هایشان را به حکومت اسلامی ایران پرداخت کنند تا اجازه رفت آمد داشته باشند . والسلام و صلوات التماس دعا .
Iran (Islamic Republic of)
بابائی
۱۳:۳۸ ۰۹ آذر ۱۴۰۲
۱۳:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۹
صهیونیست ها و تروریست ها 100 درصد فقط با حمایت آمریکا و کشورهای اروپایی و برخی کشورهای منطقه جنایت می کنند، آدم می کشند و هم دست به اقدامات تروریستی می زنند.
دیگر هیچ کس در انگلیس نمی تواند بر تجاوزات، جنایات وحشیانه، وحشی گری و غیر انسانی آمریکا، کشورهای اروپایی، عربستان سعودی، امارات، ترکیه، اسرائیل و مزدورانشان سرپوش بگذارد.
دیگر هیچ کس در لندن نمی تواند بر تجاوزات، جنایات وحشیانه، وحشی گری و غیر انسانی آمریکا، کشورهای اروپایی، عربستان سعودی، امارات، ترکیه، اسرائیل و مزدورانشان سرپوش بگذارد.
دیگر هیچ کس در بریتانیا نمی تواند بر تجاوزات، جنایات وحشیانه، وحشی گری و غیر انسانی آمریکا، کشورهای اروپایی، عربستان سعودی، امارات، ترکیه، اسرائیل و مزدورانشان سرپوش بگذارد.
اگر سازمان های بین المللی قدرت و توانایی جلوگیری از جنایت آفرینی های آمریکا و انگلیس و فرانسه و آلمان و امارات و ترکیه و اسرائیل و عربستان ومزدورانشان را ندارند بهتر است برای همیشه تعطیل بشوند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۰ ۰۹ آذر ۱۴۰۲
دیگه حناتون رنگ نداره
آخرین اخبار