امیرعبداللهیان:

کشور‌های اسلامی باید به تلاش‌های خود برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی ادامه دهند

وزیر خارجه کشورمان گفت: کشور‌های اسلامی باید به تلاش‌های خود برای توقف کامل جنایات جنگی رژیم صهیونیستی و کمک به غزه ادامه دهند.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و امارات متحده عربی در گفتگوی تلفنی، درباره آخرین تحولات غزه در سایه توافق آتش‌بس موقت تبادل نظر کردند.

‏‎ امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی با اشاره به آتش بس موقت در غزه تاکید کرد، کشور‌های اسلامی باید به تلاش‌های خود برای توقف کامل جنایات جنگی رژیم صهیونیستی و گشودن مسیر‌های گسترده ارسال کمک‌های انسان دوستانه به غزه ادامه دهند. 

وزیر امور خارجه افزود: توقع آن است که شورای امنیت سازمان ملل با صدور قطعنامه‌ای موثر بتواند به وظایف خود در قبال مردم فلسطین عمل کند.

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر خارجه امارات نیز ضمن تشریح اقدامات این کشور در مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی جهت برقراری آتش بس افزود کشورش نهایت تلاش خود را برای استمرار آتش بس و افزایش ارسال کمک‌های انسان دوستانه به غزه به کار خواهد بست. 

مقام اماراتی همچنین از آخرین اقدام‌های این کشور جهت برگزاری کنفرانس کاپ ٢۶ در امارات، دکتر امیرعبداللهیان را مطلع کرد.

 وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تشکر از دعوت رئیس امارات متحده عربی از رئیس جمهور کشورمان جهت حضور در این کنفرانس، نقطه نظرات جمهوری اسلامی ایران را در این خصوص برای مقام اماراتی توضیح داد.

 امیرعبداللهیان افزود: با درک برگزاری کنفرانس بین المللی کاپ ۲۶ از سوی سازمان ملل و با ریاست امارات، حضور مقامات رژیم اشغالگر اسراییل در این اجلاس با توجه به جنایات جنگی و نسل کشی اخیر رژیم صهیونیستی در خور تامل جدی است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۲ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
مرگ برصهیونیستها
آخرین اخبار