رتبه بندی بعدی معلمان بسیار متفاوت خواهد بود

وزیر آموزش و پرورش گفت: معلمی به روش و منش است و این موضوع را در رتبه بندی بعدی که بسیار متفاوت خواهد بود، لحاظ خواهیم کرد.

رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در چهاردهمین گردهمایی مدیران کل استان‌ها و شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش در مشهد، با تاکید بر اهمیت معلم در نظام جمهوری اسلامی، اظهار کرد: باید دائم به خود یادآور کنیم، هیچ شغلی بالاتر از تعلیم و تربیت نیست و باید بدانیم چه کار مهمی و حساسی را بر عهده گرفته ایم.

وی در ادامه به تبیین برخی اقدامات و برنامه‌های معاونت‌های مختلف پرداخت و افزود: هماهنگی و همکاری همه بخش‌های آموزش و پرورش امری مهم است و باید انسجام از درون و تعامل با بیرون داشته باشیم.

صحرایی بر توسل و یاری گرفتن از اهل بیت (ع) تاکید کرد و افزود: باید چهارشنبه‌های امام رضایی (ع) را در مدارس زنده کنیم و جاری شدن قرائت صلوات خاصه قبل از ورود به کلاس درس، بسیار ارزشمند است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه کلیدی‌ترین موضوع این روز‌های ما سند تحول بنیادین است، در خصوص روز بدون کیف، اظهار کرد: روز بدون کیف، روز بدون یادگیری نیست، بلکه به معنای یادگیری مهارت‌های زندگی به شیوه خلاقانه و جذاب‌تر در ۶ ساحت تحول بنیادین است.

وی در ادامه به موضوع رتبه بندی اشاره کرد و افزود: در رتبه بندی باید شخصیت معلمی و اقدامات معلمانه را کشف کنیم. معلمی به روش و منش است و این موضوع را در رتبه بندی بعدی که بسیار متفاوت خواهد بود، لحاظ خواهیم کرد.

گفتنی است؛ در این جلسه، پوستر پویش مهر ریاست جمهوری رونمایی شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.