وزیر آموزش و پرورش از اختصاص ۵۰۰ هزار میلیارد ریال برای رتبه بندی معلمان خبر داد

وزیر آموزش و پرورش گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار میلیارد ریال برای اجرای رتبه‌بندی معلمان تخصیص یافت.

رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در آیین بهره‌برداری از هنرستان دارالفنون سیمان زاوه گفت: اهمیت این رقم بدان معناست که بعد ۱۰ سال و با وجود محدودیت منابع مالی کشور، تخصیص یافته و آثار مثبت آن به زودی مشخص خواهد شد.

وی سال ۱۴۰۲ را ازحیث جذب معلم تاریخی توصیف کرد و گفت: نزدیک به ۷۵ هزار معلم جدید وارد بدنه نظام تعلیم و تربیت شدند و این درحالی است که تمام دستگاه‌های اجرایی کمتر از ۱۰ درصد این میزان جذب داشتند.

صحرایی افزود: نیمه نخست امسال نیز آزمون استخدامی‌داشتیم و نیمه دوم سال‌جاری نیز، استخدام مربیان پرورشی و دبیران مشاوران و سلامت خواهیم داشت.

وزیر آمورش و پرورش گفت: دولت سیزدهم که به دولت جبران‌ها لقب گرفته، تمام اهتمام خود را بر این گذاشته‌ است و لذا معلمانی که امسال وارد آموزش و پرورش شدند، با کیفیت‌ترین معلمان بعد انقلاب هستند و روند جذب آنها گواه این ادعاست.

صحرایی بیان کرد: در آزمون جذب معلم برای مقطع ابتدایی ۵۳۵ هزار نفر شرکت کردند و ظرفیت جذب تنها ۲۸ هزار نفر بود و بسیاری از جذب‌شدگان و جاماندگان با کیفیت و بسیار زحمت کشیده‌ بودند.

وی افزود: نیروهایی که وضعیت استخدامی ‌پایدار ندارند و از گذشته به این دولت رسیده و همچنین برای استخدام نیروهای خرید خدمات که سال‌ها خدمت کردند، با ضریب در آزمون استخدامی امتیاز قایل خواهیم شد و در عین حال قانون اجازه نمی‌دهد کسی به غیر از مسیر استخدام، وارد بدنه نظام تعلیم و تربیت شوند.

وزیر آمورش و پرورش در بخش دیگری با بیان اینکه مهارت آموزی از دغدغه اصلی نظام تعلیم و تربیت است، گفت: بر این اساس در برنامه هفتم توسعه ۵۰ درصد دانش‌آموزان کشور، به سمت کسب رشته‌های فنی و حرفه‌ای هدایت خواهند شد.

صحرایی افزود: پیام این اقدام مهم آن است که موضوع مهارت‌آموزی باید به دغدغه همه دستگاههای فرهنگی اجتماعی تبدیل شود.

وی توسعه هنرستان‌ها در مناطق محروم و کم‌برخوردار را نشان از امیدآفرینی دانست و گفت: در برنامه ششم سهم خراسان رضوی به سوی مهارت آموزی ۴۵ درصد در نظر گرفته شده‌بود که به ۴۷ درصد نیز رسید و این بدان معناست که رسیدن در برنامه هفتم توسعه به ۵۰ درصد، کار سختی نیست.

صحرایی در پیوند به ایجاد هنرستانی با بافت جغرافیایی منطقه زاوه، اظهار کرد: هنرستانی با موضوع زعفران و زیرمجموعه‌های آن‌ در این خطه بنا خواهد شد و استخر دانش‌آموزی زاوه نیز تامین اعتبار و تلاش می‌کنیم این بنا بعد ۱۵ سال به بهره‌برداری برسد.

هنرستان دارالفنون شهرستان زاوه واقع در جنوب خراسان رضوی در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار و با زیربنای ۲ هزار و ۶۰۰ متر در ۲ طبقه و با اعتبار ۱۴۰ میلیارد ریال با مشارکت کارخانه سیمان زاوه این خطه ساخته شد.

امروز همچنین با حضور وزیر آموزش و پرورش مدرسه ۹ کلاسه مرحوم "هادی‌زاده رییسی" در محله کوی امام(ره) تربت‌حیدریه افتتاح شد که زمین مدرسه اهدایی از سوی این فرد نیکوکار و با صرف ۶۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات محرومیت‌زدایی دولت تامین شده‌است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۲۰ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
باسلام. از آقای وزیر بپرسید دولت سیزدهم دولت جبران چه چیزی است؟ مرغ 25تومانی را به 82تومان رسیده است.قیمت دلار که به حدود 50تومان رسید و تمام اقلام مورد نیاز مردم چندین برابر شده.یک بسته کاغذ پرینتر به حدود 200تومان رسیده.گوشت به کیلویی 580تا600تومان رسده. آیا چیزی مانده که قیمتش چندین برابر نشده باشه؟ در برابر این همه تورم وحشتناک چقدر به حقوق فرهنگیان و بازنشسته ها اضافه شده است؟ تا چیزی اضافه می شود مالیاتش راهم اضافه می کنند و باز همان حقوق قبلی می شود که چیزی نیست؟ من فرهنگی که خانمم هم فرهنگی است و فقط یک فرزند پایه ششم دارم چرا باید به هفته دوم ماه نرسیده حقوقمان ته بکشد و ندانیم که چکار باید بکنیم؟تمام اقشار حقوق بگیر چندین نوع مزایا دریافت می کنند و حقوق چند برابری نسبت به فرهنگیان می گیرند. چرا حقوق فرهنگیان تا این حد افتضاح و ظالمانه است؟لطفا فکری به حال وضعیت اسفناک فرهنگیان و حقوق شرم اور آنها بکنید.
Iran (Islamic Republic of)
Hossein
۰۷:۲۶ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
بعد این بودجه را از کجا میخاین‌ تامین کنین...از جیب بیت المال
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۳۸ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
معلمها اموزش دیده نیستن اخلاص ندارن پول وحقوق راکردن بهانه وظیفه اصلیشونو فراموش کردن نسل جدید داره بیسواد وبی اخلاق ومسئولیت ناپذیربار میاد مقصراصلیش بعضی از این معلم هاس
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۲۴ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
ببخشید. با کدام حقوق معلم باید خیالش آسوده باشد که فقط تمرکزش به آموزش باشد؟ مگر حقوق سایر اقشار حقوق بگیر را مشاهده نکردید و نمی دانید چند برابر فرهنگیان حقوق می گیرند؟ کشورهای پیشرفته دنیا بالاترین حقوق و ارزش را برای معلمان در نظر می گیرند و جامعه درستی دارند چرا باید در این کشور مقام و حقوق و ارزش معلم تا این حد پایین باشد؟ گناه معلم چیست که باید در حقش این همه ظلم و بی عدالتی صورت بگیرد. متاسفانه آموزش و پرورش هیچوقت وزیر درست و حسابی نداشته.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۲۰ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
آقای صحرایی مشکل تعطیلات بچه رو درروزهای آلوده حل کنید.
این برای سازمان شما افت است که بگویید در آلودگی تعطیلی نداریم با جان خیلی از بچه ها که مشکل تنفسی دارند بازی می کنید وباید حداقل غیرحضوری کنید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۵۴ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
قانون رتبه بندی بازنشستگان بعد از شهریور ۱۴۰۰ را مشمول نموده ولی این بازنشستگان مشمول نشدند مشمول همسان سازی بودند ولی همسان سازی هم نشدند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۵ ۱۰ آذر ۱۴۰۲
به آقای وزیر بگید چرا رتبه بندی هنوز درست اجرا نشد. به اعتراضات چرا درست پاسخ داده نشد. رتبه بندی یک ظلم بزرگ و اجراکنندگان آن ظالم هستند. اثر منفی داره این کار
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۱ ۱۰ آذر ۱۴۰۲
رتبه بندی چی
Iran (Islamic Republic of)
مریم
۲۳:۱۲ ۱۰ آذر ۱۴۰۲
جناب وزیر رتبه بندی مدیران و معلمان بازنشسته یادتون نره ممنون میشیم.