لزوم راه اندازی کتابخانه در روستا‌های پرجمعیت سنندج

معاون فرماندار سنندج با اشاره به اینکه برخی روستا‌ها در شهرستان با جمعیت زیاد فاقد کتابخانه هستند، گفت: راه اندازی کتابخانه در روستا‌های پرجمعیت مورد توجه قرار گیرد.

 عبدالعلی اسفندیاری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار سنندج  در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان گفت: در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و لزوم توسعه فضاهای کتابخوانی، راه‌اندازی کتابخانه عمومی در روستا‌ها ضروری است.

وی افزود: کتابخانه‌های عمومی زیربنای بخش فرهنگ در جامعه بوده و اقدامات و فعالیت‌های این نهاد در پیشبرد اهداف فرهنگی بسیار تاثیرگذار است.

اسفندیاری با تاکید بر لزوم حل مسائل و مشکلات پیش روی کتابخانه‌های عمومی در شهرستان سنندج، گفت: برگزاری جلسات انجمن بهترین فرصت در راستای بررسی و ارائه راهکار‌های عملی به منظور کمک به ارتقای سرانه مطالعه در شهرستان است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار سنندج توجه به راه اندازی کتابخانه در روستا‌های پرجمعیت را مهم برشمرد و افزود: برخی روستا‌ها در شهرستان با جمعیت زیاد فاقد کتابخانه هستند و باید با همکاری مسئولان، شورا‌های اسلامی، دهیاری‌ها و خیرین، زمینه برای راه اندازی کتابخانه در آن‌ها فراهم شود.

معصومه حسنی خونسار، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی کردستان نیز در ادامه با اشاره به اینکه این نهاد نیاز به حمایت مسئولان و خیرین دارد، عنوان کرد: این حمایت‌ها سبب ارتقای سطح کیفی و کمی فعالیت‌ها و خدمت رسانی بسیار بهتر و بیشتر می‌شود.

در حال حاضر ١۴ باب کتابخانه عمومی در شهرستان فعال است، که از این تعداد ۶ باب در روستا و بقیه در شهر سنندج واقع شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.