نواختن زنگ درختکاری در کرمان

مدیر کل منابع طبیع استان‌کرمان از نواختن زنگ درختکاری همزمان با آغاز طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در سراسر کشور خبر داد.

علیرضا ابوالحسنی گفت: خواستار ضرورت توجه دانش آموزان به درخت و حفظ محیط‌زیست هستیم چرا که جنگل‌ها و مراتع آن چیزی هستند که تداوم نسل بشر را به دنبال دارند.

وی ضمن بیان اینکه می‌بایست به این نکته اندیشه کرد که برای حفظ سرمایه‌های ارزشمند خدادادی اکنون چه می‌توان انجام داد،افزود: منابع طبیعی و محیط‌زیست جایگزین ندارد و اگر از بین رود جبران آن چالش سختی پیش روی انسان خواهد گذاشت، بنابراین حفظ این سرمایه‌های ارزشمند ضروری است.

مدیر کل منابع طبیعی استان کرمان گفت: در آیات، روایات و احادیث بسیار به حفظ منابع طبیعی و درختکاری اشاره شده است، و با توجه به این امر امروز می‌بایست برای حفظ این سرمایه‌های گرانقدر از ظرفیت دانش آموزان به عنوان آینده‌سازان فردا استفاده کرد.

ابوالحسنی  تصریح کرد: آموزش از طریق دانش آموزان با همکاری آموزش و پرورش در بطن خانواده رسوخ کرده و می‌تواند موجب بالندگی یک جامعه شود بنابراین امروز باید این نسل جدید را به حفظ این دارایی‌های ارزشمند بیش از پیش ترغیب و تشویق کرد.

وی بیان کرد: آموزش نسل جدید از طریق همیاران طبیعت، حضور در مدارس و برنامه‌های فراگیر می‌تواند نقش مهمی در پیشبرد اهداف آموزشی حفظ منابع طبیعی و محیط‌زیست ایفا کند بنابراین می‌بایست برای این سنگ بنا از کودکی سرمایه‌گذاری کرد تا شاهد رشد نسلی باشیم که برای حفاظت سرمایه‌های ارزشمند تلاش می‌کند.

ابوالحسنی با بیان اینکه درخت کاری در عصر حاضر به عنوان یک دغدغه بین المللی مطرح است، اظهار کرد: امروزه در دنیا به طبیعت در کنار توسعه توجه جدی می‌شود و نظر دولتمردان برای حفاظت از منابع طبیعی این است که باید مردم را با طبیعت آشتی بدهیم و حفظ و حراست از منابع طبیعی را به خود مردم واگذار کنیم.

وی دانش آموزان را تاثیرگذارترین قشر جامعه در توسعه جوامع دانست و خاطرنشان کرد: باید برای ایجاد حساسیت در بدنه اجتماعی، دانش آموزان را به عنوان سکان‌داران آینده کشور به میدان عمل وارد کرد و یکی از دلایل نواختن زنگ درختکاری در مدارس حساس کردن مردم نسبت به منابع طبیعی و توجه به توسعه پایدار است در دین مبین اسلام همواره به درختکاری توجه و توصیه شده و این خود بیانگر اهمیت بالای توجه به درخت و درخت کاری است.

مدیر کل منابع طبیعی استان کرمان گفت: با توجه به خشکسالی‌های پی در پی در استان می‌طلبد تا یک بسیج همگانی برای توجه بیشتر به منابع طبیعی و حفظ و حراست از آن صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: در تلاشیم تا شعار هر دانش آموز یک نهال را در دانش آموزان نهادینه کنیم چرا که معتقدیم بهترین راه فرهنگ سازی در جامعه توجه به دانش آموزان و سپردن امور به آنهاست.

احدی نماینده اداره کل آموزش و پرورش کرمان نیز در این مراسم ضمن پراهمیت دانستن درخت‌کاری گفت: منابع طبیعی از مظاهر توحید و نشانه‌های شناخت خداوند در روی زمین است که باید به شکل مطلوبی از آن حفاظت و نگهداری کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار