در هفته نخست فعالیت قرارگاه جهادی حدنگاری؛

۴هزار خانه روستایی در جازموریان رایگان نقشه‌برداری شد

 عصر امروز مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان با استاندار کرمان دیدار و در خصوص وضعیت حدنگاری شهرستان‌های جنوبی استان گفتگو کرد.

سید مهدی هاشمی مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در دیدار با محمد مهدی فداکار استاندار کرمان با تاکید بر ضرورت حدنگاری مناطق جنوبی استان، بر نقش صدور اسناد مالکیت حدنگار بر توسعه اقتصادی شهرستان‌های جنوبی تاکید کرد.

در این دیدار هاشمی با اشاره به آغاز بکار قرارگاه جهادی حدنگاری شهید حاج قاسم سلیمانی از هفته گذشته گفت: در این اردوی جهادی بالغ بر ۴۰ تن از نقشه‌برداران و کارشناسان ادارات ثبت سراسر استان حضور یافتند که در فاز اول قریب به ۴هزار منزل روستایی به صورت رایگان نقشه‌برداری شد.

وی افزود: فعالیت این قرارگاه از شهرستان جازموریان آغاز و در ادامه، سایر مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته را نیز در بر می‌گیرد و امید است با صدور اسناد مالکیت و فراهم شدن امکان اخذ تسهیلات بانکی برای اهالی، بستر توسعه کشاورزی و رشد اشتغال پایدار فراهم شود.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان تصریح کرد: قانون‌گذار برای اجرای حدنگاری به عنوان یک اقدام فرادستگاهی تکالیفی را برای دستگاه‌های مختلف اجرایی مشخص کرده و پیشبرد حداکثری آن منوط به همکاری کلیه دستگاه‌های ذی‌ربط است.

وی ادامه داد: در همین راستا جلسات و کارگروه‌هایی با حضور دستگاه‌های مختلف اجرایی تشکیل شده تا با ایجاد هم‌افزایی، فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر سنددار شدن متر به متر اراضی و املاک، در اسرع وقت محقق شود.

در ادامه محمدمهدی فداکار استاندار کرمان با اشاره به اسنادی که در گذشته صادر شده و همچنان املاک سنددار به صورت عادی نقل و انتقال می شود ریشه بسیاری از اختلافات ملکی و دعاوی را تنظیم اسناد عادی دانسته و بیان کرد: فرهنگ ثبت رسمی باید در جامعه نهادینه شود چرا که حدنگاری یک ضرورت قطعی و فوری است و نقش قابل توجهی در کاهش پرونده‌های قضایی ایفا می‌ کند. 

وی افزود: امید است با تصویب طرح الزام به تنظیم سند رسمی، از معاملات قولنامه‌ای املاک که منشأ مفاسد گوناگون است سلب اعتبار شود.

استاندار کرمان با اشاره به مزایای اقتصادی سند مالکیت و اولویت صدور اسناد مناطق کمتر توسعه‌یافته استان بیان داشت: هر مشکلی که در پیشبرد حدنگاری اراضی و املاک شهرستان‌های جنوبی استان پیش بیاید را با تشکیل کارگروه‌های تخصصی، راهبری و رفع خواهیم کرد.

برچسب ها: حدنگاری ، رایگان
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار