معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

۸۰ هزار میلیارد ریال برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام فرهنگ و هنر پیش بینی شده است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ۸۰ هزار میلیارد ریال برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام فرهنگ و هنر پیش بینی شده است، گفت: برقراری عدالت فرهنگی تاکید وزارت ارشاد و دولت است.

سید محمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شورای اداری دهلران با بیان اینکه ایلام مرکز ثقل مقاومت کشور است، اظهار کرد: دهلران سرزمین پایمردی و ایثار در دفاع مقدس است که ۸ عملیات در طول هشت سال دفاع مقدس در این شهرستان انجام شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه بسیاری از پروژه‌ها در کشور تکمیل و برخی در نوبت افتتاح هستند، افزود: برخی از این پروژه‌ها که بیشتر در قالب مجتمع‌های فرهنگی و هنری و سالن‌های سینما و تئاتر هستند به زودی تکمیل می‌شوند.

اسلامی مطرح کرد: برخی مجتمع فرهنگی و هنری در حال بهره برداری مشکلاتی دارند در دور دوم سفر‌های استانی رییس جمهور به استان‌های کشور، برای بهبود و مرمت آن‌ها اعتبارات لازم پیش بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه راه اندازی مجدد سالن سینما هنر آبدانان را پیگیری خواهیم کرد، گفت:بحث آموزش رایگان هنر یکی از موضوعاتی که در وزارتخانه دنبال می‌شود و تلاش خواهد شد که به زودی مشکلات این طرح، حل و تداوم داشته باشد.

اسلامی با اشاره به اینکه تاکید مقام عالی وزارت و دولت برقراری عدالت فرهنگی است، مطرح کرد: فرهنگ زبان مشترک اقوام و ملت هاست و مهمترین ابزار برای معرفی فرهنگ برگزاری جشنواره‌ها به شمار می‌رود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر حمایت از جشنواره شرهانی با تخصیص اعتبار در راستای تحقق عدالت فرهنگی، اظهار کرد: ۱۰ هزار میلیارد ریال برای تقویت بنیه فرهنگی استان‌ها در اعتبارات امسال پیش بینی شده که از این محل اعتبار خوبی به استان ایلام اختصاص خواهد یافت.

اسلامی با بیان اینکه موضوع احداث سینما در شهرستان دهلران پیگیری می‌شود، گفت: باید مقدمات تهیه زمین فراهم شود.

وی با تاکید بر استقرار دفتر انجمن سینمای جوانان ایران برای حوزه جنوب استان با مرکزیت دهلران، بیان کرد: تلاش می‌شود که مشکلات حوزه فرهنگ و هنر شهرستان دهلران در حد امکان برطرف شود.

فرماندار ویژه شهرستان مرزی دهلران نیز در این نشست، اظهار کرد: توقع ما توجه به زیرساخت‌های فرهنگی در دهلران است چرا که هنرمندان دهلران صاحب نام و نشان در جشنواره‌های مختلف هستند و دهلران گرانیگاه حوزه جنوب محسوب می‌شود.

 لطیف صادقی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را از دیگر موضوعات جلسه برشمرد و از مدیران خواست از خانواده‌های شهدا سرکشی و در انتقال فرهنگ و ایثار و شهادت به نسل جوان و ترویج و گسترش این فرهنگ متعالی تلاش کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.