احداث ۵۵ کیلومتر راه روستایی در جاسک

فرماندار جاسک گفت : ۵۵ کیلومتر راه روستایی طی ۲ سال و نیم فعالیت دولت سیزدهم در این شهرستان بهسازی و آسفالت شد،

علی مهرانی فرماندار جاسک با اشاره به اینکه از این تعداد، ۶ پروژه راه روستایی در محورهای کوهستانی و سخت‌گذر جاسک در دست اجرا است، افزود: اجرای این پروژه‌ها که موجب کاهش تصادفات و رونق جذب گردشگر و مسافر نیز می‌شود تا دهه فجر امسال تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: یکی از شاخص‌ترین این طرح‌ها، روکش جاده جاسک به بشاگرد به‌طول ۲۰ کیلومتر بوده که سال گذشته هشت کیلومتر آن راه‌اندازی و در حال حاضر نیز ۱۲ کیلومتر در دست اجرا است که با تکمیل آن جمعیت زیادی از مردم این مناطق از راه مناسب و آسفالته برخوردار می‌شوند.

نماینده عالی دولت در شهرستان جاسک گفت: احداث راه روستایی باغان به ساحل به طول هشت کیلومتر با ۶۰ درصد پیشرفت، احداث راه روستایی زمین‌ لشکری و جاسک کهنه به ساحل به طول سه ونیم کیلومتر با ۴۵ درصد پیشرفت، بازسازی راه روستایی سلوگم به ساحل به طول ۱۳ کیلومتر با ۷۰ درصد پیشرفت و احداث محور گشمی به طول ۶ کیلومتر که آسفالت آن باقی‌مانده، از دیگر پروژه‌های بوده که تا دهه فجر امسال تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

مهرانی همچنین به عملیات احداث راه روستایی گابریک به ساحل جاسک اشاره کرد و گفت: طول این مسیر ۱۰ کیلومتر بوده که عملیات احداث آن به تازگی آغاز شده است.

او با اشاره به اینکه با احداث راه‌های یادشده ۳۵ هزار نفر از جمعیت روستایی جاسک از راه مناسب برخوردار شدند، تصریح کرد: نزدیک به ۱۰ هزار نفر از جمعیت روستایی جاسک از جاده‌های حوزه غرب و ۲۵ هزار نفر نیز در حوزه شرق به‌ویژه بخش لیردف که به بندر صیادی گوگسر ختم می‌شود، از این جاده‌ها بهره‌مند شدند.

جاسک با ۶۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۳۳۲ کیلومتری شرق بندرعباس واقع شده است؛ این شهرستان یکی از ۶ شهرهای بندری هرمزگان بوده که به علت واقع شدن در انحنای جغرافیایی استان و مجاورت با دریایی مَکُران و تنگه هرمز همواره دارای اهمیت بوده است و محور مهم در توسعه کریدور شمال به جنوب در کشور محسوب شده که در برخی اخبار منتشره سخن از مسیر ریلی برای آن به میان آمده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.