از ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان برای رفع محرومیت در آن استفاده شود

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان از ظرفیت‌های خوبی برای گسترش فعالیت‌های نظامی، دریایی و سرمایه‌گذاری در حوزه صنایع نظامی برخوردار است.

  آیت‌الله مصطفی محامی   در دیدار فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۸ زرهی و فرمانده منطقه سوم نبوت نیروی دریایی ارتش ضمن گرامیداشت هفتم آذرماه؛ روز نیروی دریایی، اظهار داشت: کارکنان نیروی دریایی مدافع تمامیت ارضی و منافع کشور هستند و قدردان تلاش‌های آن‌ها هستیم.

امام جمعه زاهدان افزود: امیدآفرینی در میان مردم از برنامه‌های مورد نیاز این روزهاست و بیان خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف از جمله عرصه‌های نظامی نباید فقط به مناسبت‌های خاص محدود شود، بلکه باید در طول سال و به‌طور پیوسته از طریق تریبون‌های مختلف و وسایل ارتباط جمعی بیان شود.

وی گفت: ممکن است اهمیت برخی از فعالیت‌ها برای مردم چندان مشخص نباشد، اما باید حرکت رو به رشد نیروی دریایی و نگاه تیزبین و نظرات حکیمانه فرمانده معظم کل قوا را به‌خوبی برای مردم تبیین کرد.

محامی افزود: نیروی دریایی ارتش به‌جز مسائل محرمانه باید سایر توانمندی‌های خود در دفاع از امنیت کشور را رسانه‌ای کند که در این صورت دوستان خوشحال و دشمنان بیمناک خواهند شد.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: دشمن به دنبال آن است تا در دل مردم هراس ایجاد کند، اما شما باید با بیان توانمندی‌ها، امکانات و تجهیزات در اختیار، مردم را دلگرم کنید.
محامی به قرائت آیه "وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّة" پرداخت و گفت: بر اساس این آیه باید به میزانی قوی شویم که نه تنها توان دفاع در برابر دشمن را داشته باشیم، بلکه دشمن جسارت حمله به ما را نداشته باشد.

وی اظهار داشت: بخشی از توانمندی‌های ما در دفاع از انقلاب و میهن اسلامی به تجهیزات، آموزش‌ها و مهارت‌های فنی و نظامی برمی‌گردد، اما بخش عمده دیگر تدین و انگیزه‌های الهی نیروهاست که نمونه آن را در دوران دفاع مقدس به‌خوبی مشاهده کردیم و ما باید این روحیه را حفظ و تقویت کنیم.

نیاز مردم به خدمات اجتماعی فراموش نشود

نماینده، ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به خدمات اجتماعی نیروی دریایی ارتش عنوان کرد: با توجه به محرومیت‌های موجود در سیستان و بلوچستان ارائه خدمات اجتماعی مورد نیاز است و در این صورت رضایت مردم را هم در پی خواهد داشت.

محامی گفت: سیستان و بلوچستان از ظرفیت‌های خوبی برای گسترش فعالیت‌های نظامی، دریایی و سرمایه‌گذاری در حوزه صنایع نظامی برخوردار است و هرچه این سرمایه‌گذاری‌ها در استان بیشتر باشد، چسبندگی استان به مرکز کشور بیشتر و ریشه‌های نظام در استان مستحکم‌تر خواهد شد.

همچنین در ابتدای این دیدار امیر سرتیپ دوم حیدری، فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۸ زرهی سیستان و بلوچستان و دریادار دوم ستاد؛ حسین حسنی، فرمانده منطقه سوم نبوت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی به ارائه گزارشی از حوزه کاری خود پرداختند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار