صادرات ۱۸۳۳ محموله محصولات باغی مازندران

۱۸۳۳ محموله نارنگی، پرتقال و کیوی تاکنون از مازندران به خارج کشور صادر شده است.

بابک مومنی سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران درباره صادرات نارنگی، پرتقال و کیوی گفت: ۱۸۳۳ محموله نارنگی، پرتقال و کیوی به وزن ۳۶ هزار و ۱۱۴ تن تا ۱۰ آذرماه ۱۴۰۲ از مازندران به خارج کشور صادر شده است.

او با بیان اینکه ۹۹۰ محموله نارنگی به وزن ۱۹ هزار و ۶۰ تن از این استان به کشور‌های خارجی صادر شد، افزود: ۶۰۰ محموله پرتقال به وزن ۱۱ هزار و ۳۶۳ تن از استان مازندران به سایر کشور‌ها صادر شد.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران همچنین از صادرات ۲۴۳ محموله کیوی به وزن ۵ هزار و ۶۹۲ تن از مازندران به کشور‌های هدف خبر داد و گفت: روند صادرات محصولات باغی مازندران با شتاب خوبی در حال انجام است.

او افزود: این میزان صادرات صرفا با اخذ گواهی قرنطینه‌ای از مازندران صادر شده است.

مؤمنی شناسنامه‌دار شدن باغات و شناسه‌دار شدن محصولات باغی استان را از عوامل موثر در افزایش صادرات محصولات کشاورزی مازندران به سایر کشور‌ها اعلام کرد و گفت: هماهنگ بودن با سیاست‌ها و استاندارد‌های کشور‌های هدف در صادرات محصولات کشاورزی از الزامات افزایش صادرات است که در این استان به آن توجه ویژه‌ای شده است.

او به تلاش‌ها و اقدامات مؤثر استاندار و مدیران اقتصادی استان در تامین زیرساخت‌ها و فراهم کردن شرایط و امکانات لازم برای توسعه صادرات از استان نظیر صادرات دریایی و هوایی و اخذ اظهارنامه صادراتی از درون استان اشاره کرد و افزود: از باغداران پرتلاش و توانمند مازندران که در تولید محصولات باکیفیت و صادراتی نقش مهم و بسزایی دارند تقدیر و سپاسگزاری می‌کنم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.