کتابخانه ملی ۴ هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی کردستان اهدا کرد

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی کردستان از اهدای ۴ هزار جلد کتاب ازسوی مرکز مبادله کتاب کتابخانه ملی ایران به کتابخانه‌های عمومی استان کردستان خبر داد.

معصومه حسنی خونسار اظهار کرد: کتاب‌های اهدایی از سوی این نهاد در یک هزار و ۳۰۰ عنوان با موضوعات متنوع و مختلف است و می‌تواند به غنی سازی مخازن کتابخانه‌های عمومی کمک کند.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی کردستان افزود: کتاب‌های اهدایی توسط این نهاد، پس از تایید و استعلام و ثبت در سامانه، بر اساس نیاز، در قفسه کتابخانه‌های عمومی سراسر استان قرار می‌گیرد تا اعضا و علاقمندان بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.

وی با بیان اینکه کتابخانه ملی تا پیش از این نیز در چند نوبت، کتاب به کتابخانه‌های عمومی استان کردستان اهدا کرده است، عنوان کرد: مرکز مبادله کتابخانه ملی در سال گذشته نیز بالغ بر ۸ هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی کردستان اهدا کرده است.

حسنی خونسار با اشاره به اهدای نزدیک به ۱۱ هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی استان در سال جاری، بیان کرد: این کتاب‌ها توسط مردم، مرکز مبادله کتابخانه ملی، اداره کل فرهنگی و ارشاد اسلامی، انتشارات قلم چی و خیرین به کتابخانه‌های عمومی استان اهدا شده است.

وی با تاکید بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ اهدای کتاب به کتابخانه‌های عمومی در جامعه، گفت: طرح «اهدای کتاب، اهدایی دانایی» با هدف غنی سازی منابع کتابخانه‌ای از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی در حال برگزاری است. 

هم اکنون بالغ بر ۹۰۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان موجود است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.