کشف ۱۲ تن چوب قاچاق در بوکان

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بوکان از کشف و ضبط ۱۲ تن چوب قاچاق در این شهرستان خبر داد.

اسماعیل عبدالله‌وند رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بوکان اظهار کرد:ماموران یگان حفاظت این اداره ۲ محموله چوب قاچاق در مجموع به میزان ۱۲ تن را در این شهرستان کشف و ضبط کردند. این ۲ محموله شامل چوب درختان بید بود که بدون مجوز حمل بارگیری شده بودند و متخلفان قصد داشتند محموله را از طریق این شهرستان به یکی از شهر‌های اطراف منتقل کنند.

وی ادامه داد: ماموران یگان حفاظت این اداره ضمن ضبط این مقدار چوب قاچاق که بر روی یک دستگاه خودرو ساپیا و یک دستگاه کامیون حمل می‌شد، ۲ نفر متخلف را با تشکیل پرونده به مراجع قضایی شهرستان معرفی کردند.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بوکان اضافه کرد: علاوه بر اینکه جابجایی هرگونه محموله چوب نیازمند اخذ مجوز است، قطع درختان بید و چنار که در منابع ملی رشد کرده، جرم به حساب می‌آید و با متخلفان طبق قانون برخورد خواهد شد.

عبدالله‌وند گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۷ محموله چوب قاچاق با وزن بیش از ۷۰ تُن چوب و هفت دستگاه اره برقی کشف و ضبط شده و با متخلفان و افراد سودجو طبق قانون برخورد قضایی صورت گرفته است.

وی افزود: در برخورد با سودجویان که با قطع غیرمجاز درختان جنگلی در عرصه‌های منابع طبیعی اقدام به تخریب می‌کنند، تعارف نداشته و با آن‌ها قاطعانه برخورد خواهد شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بوکان از مردم و دوستداران طبیعت خواست تا در صورت مشاهده تخریب منابع طبیعی و قاچاق هرگونه فرآورده‌های جنگلی و مرتعی توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب مراتب را با شماره ۱۵۰۴به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.