انتقاد نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد از خدمات رسانی فرودگاه یاسوج

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: بود و نبود فرودگاه در مرکز استان فرقی ندارد، زیرا خدمات آن اصلا راضی کننده نیست.

آیت اله حسینی در دیدار با معاون وزیر و راه و شهرسازی افزود: با اینکه به تازگی تعداد پرواز‌های فرودگاه یاسوج به چهار پرواز در هفته افزایش پیدا کرده است، اما باز هم خیلی دردی را درمان نمی‌کند.

وی از فرودگاه یاسوج در برخی مواقع به عنوان مانع سرمایه گذاری در استان یاد کرد و گفت: بعضی مواقع سفر انجام می‌شود، اما امکان برگشت آن مقدور نیست و مسافر باید به اصفهان و یا شیراز برود.

آیت اله حسینی افزود: من به رییس جمهور گفتم وقتی یک مرکز استانی که فرودگاه ندارد چطور می‌تواند توسعه پیدا کند.

امام جمعه یاسوج افزود: گاهی شده از یک شخصیت ملی برای سفر به استان دعوت کردیم، اما وقتی متوجه می‌شود که اول باید به شیراز بیاید و سپس با خودرو به یاسوج سفر کند، از سفر به استان منصرف می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان همچنین از روند اجرای طرح ملی مسکن در استان گلایه کرد و خطاب به معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: مردم از ما سوال می‌کنند کلنگی که در سفر دوم رییس جمهور به زمین زده شد، چرا هنوز ثمرات و نتایج آن به صورت ملموس مشاهده نشده است.

آیت اله حسینی با بیان اینکه منابع طبیعی باید در خدمت مردم باشند، گفت: مگر نمی‌شود در قسمتی که منابع طبیعی است برای مردم مسکن ساخته شود و در جای دیگری هم درخت به اندازی کافی کاشت تا آن مسئله قطع درخت برطرف شود.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: الان جوانان استان ما که ازدواج می‌کنند خانه به دوش هستند، پس ضرورت ایجاب می‌کند حتما باید به فکر مسکن جوانان باشیم.

وی با بیان اینکه مسکن ملی یاسوج قراردادی را با مالک خصوصی منعقد کرده است گفت: با گذشت ۶ ماه از این قراداد هنوز، نتیجه ایی حاصل نشده است.

آیت الله حسینی همچنین به ساختمان حوزه علمیه یاسوج اشاره کرد و از معاون وزیر راه و شهرسازی خواست دستوری داده شود تا این زمین به شهر الحاق شود تا بتوان ساخت و ساز آن را آغاز کرد.

وی به موضوع راه آهن یاسوج اقلید هم اشاره کرد و گفت: این طرح قرار بود با تهاتر نفت با یک شرکت چینی انجام شود، ولی معلوم نیست به کجا رسید و انتظار داریم این موضوع پیگیری شود.

وی همچنین به جاده دهدشت و پاتاوه اشاره کرد و گفت: این جاده افتتاح شده، اما اینکه چرا اتوبوس‌ها رفت و آمد نمی‌کنند، می‌گویند، چون ناایمن است.

معاون توسعه منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی در این دیدار با بیان اینکه ۱۴ هزار واحد مسکن ملی در استان در حال ساخت است گفت: هدف از این سفر بازدید از روند ساخت این طرح است تا نقاط ضعف آن را به قوت تبدیل کنیم.

دکتر زهره ایی در رابطه به جوانی جمعیت در استان به واگذاری ۵۴۰ واحد اشاره کرد و گفت: در برنامه داریم تا ۳ هزار ۶۰۰ واحد را در استان واگذار کنیم.

مدیر فرودگاه یاسوج هم با بیان اینکه در دوم سفر ریاست جمهور به استان مصوب شد که پرواز‌ها افزایش پیدا کند، گفت: بعد از سفر دوم، ۲ پرواز به پرواز‌های قبلی اضافه شده و الان در این فرودگاه پرواز در شب نیز انجام می‌شود.

انصاری با بیان اینکه مسافر وجود دارد، اما پرواز به اندازه کافی نیست گفت: مردم مجبورند به اصفهان و شیراز بروند و انتطار داریم برقراری پرواز مشهد نیز انجام شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.