عملیات کاشت ۱۵ میلیون نهال در گچساران آغاز شد

عملیات کاشت ۱۵ میلیون نهال در هرستان گچساران با حضور مسئولان استانی و شهرستانی آغاز شد.

عملیات کاشت ۱۵ میلیون نهال در شهرستان گچساران با حضور معاون هماهنگی عمرانی استاندار، امام جمعه و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی آغاز شد.
 
علی‌محمد روستا در این آیین با برشمردن فواید و اهمیت درخت و درختکاری بر اهتمام جدی دولت و تکلیف دستگاه‌ها مبنی بر کاشت یک میلیارد درخت طی چهار سال در کشور اشاره کرد و گفت: سهم استان ما طی چهار سال، کاشت ۱۵ میلیون اصله درخت در استان است.
 
وی بیان کرد: اکنون یک میلیون و ۸۹۰ هزار نهال گلدان‌گیری شده و آماده کشت در استان موجود است که لازم است دستگاه‌ها و نهاد‌های دولتی و غیردولتی با توجه به سهم تعیین شده تکلیف قانونی خود را انجام دهند.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: به جنبه اثرگذاری جنگل در کاهش فرسایش خاک، جلوگیری از سیل، افزایش بارش‌ها و تلطیف هوا اشاره کرد و اظهار داشت: فرسایش خاک در کشور ما سه برابر متوسط جهانی در ۵۰ سال گذشته بوده است. کشور ما با دو درجه افزایش دما و ۵۵ میلی‌متر کاهش بارش مواجه شده است که ضرورت افزایش سرانه جنگل و درخت را از اهمیت بیشتری برخوردار می‌کند.
 
روستا تصریح کرد: حوزه معاونت عمرانی به جد پیگیر کاشت نهال بوده و جهاد کشاورزی و منابع طبیعی هم باید گزارش عملکرد دستگاه‌ها را در این خصوص به صورت منظم و دوره‌ای اعلام کنند.
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.