پرداخت خسارات کشاورزان سیل زده مازندرانی با وام‌های کم بهره + فیلم

سرپرست جهاد کشاورزی مازندران از پرداخت وام‌های بلند مدت با بهره پایین به کشاورزان خسارت دیده از سیل خبر داد.

مومنی سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مازندران با اشاره به تغییر جنس بارش‌های اخیر نسبت به گذشته، گفت: خشکسالی عجیبی را پارسال در استان تجربه کردیم، به‌ویژه در فصولی که انتظار بارش داشتیم اما اگر باران بهاری نبود وضعیت دشوارتری را شاهد بودیم.

او افزود: متاسفانه بارش‌ها نسبت به گذشته تغییرات داشته چرا که امروزه بارش‌ها سیل آسا و دینامیکی شده‌اند که همین موضوع سبب بروز سیل و طغیان رودخانه گردیده است.

مومنی با بیان اینکه برآورد‌های اولیه برای میزان خسارات انجام شده که در اولین فرصت اعلام خواهد شد، گفت: خساراتی را در غرب استان، مناطق بالادست و بخش‌هایی در شهرستان بابل شاهد بودیم که در همین زمینه جلساتی را با بخشداران برگزار کردیم.

سرپرست جهاد کشاورزی مازندران در خصوص جبران خسارات ناشی از سیل کشاورزان مازندرانی، افزود: خوشبختانه در فصل کشت و کار این اتفاق رخ نداد که به محصولات کشاورزان آسیب رس، اما با توجه به تخریب برخی مزارع، کانال‌های آب و جایگاه‌های پرورش ماهی و از این دست موارد که کشاورزان متضرر شدند تصمیم بر این شد تا ادوات مورد نیاز جهت لایروبی انهار به مناطق خسارت دیده اعزام گردد.

مومنی گفت: همچنین با هماهنگی بانک کشاورزی تسهیلاتی به مانند وام‌های بلند مدت با بهره پایین جهت جبران خسارات برخی از کشاورزان در نظر گرفتیم که انجام خواهد شد.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار