فرانسه یحیی سنوار را تحریم کرد

فرانسه و انگلیس چندین تن از فرماندهان حماس از جمله یحیی سنوار و محمد الضیف را به مدت ۶ ماه تحریم کردند.

بر اساس بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه در روزنامه‌های رسمی منتشر شد، فرانسه  با صدور حکمی دارایی‌های یحیی سنوار، رهبر جنبش حماس در غزه را که رژیم صهیونیستی او را طراح اصلی حمله هفتم اکتبر می‌داند، برای مدت شش ماه مسدود کرد. 

بنابر گزارش شفق نیوز، فرمان صادر شده در ۳۰ نوامبر که از روز سه شنبه لازم الاجرا می‌شود، تصریح می‌کند که «وجوه و منابع اقتصادی متعلق به یا تحت کنترل یحیی سنوار  مشمول توقیف دارایی هستند».

سنوار آخرین رهبر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) است که توسط فرانسه در فهرست تحریم‌های خود قرار گرفته است.

در نوامبر لارنس بوون، مقام وزارت خارجه فرانسه در امور اروپا  خواستار اعمال تحریم‌های اروپایی علیه مقامات ارشد حماس شد، به‌ویژه تحریم‌های مالی که می‌تواند به شکل مسدود کردن دارایی‌ها باشد.

پاریس در فرمان مشابهی به تاریخ ۱۳ نوامبر اعلام کرد که دارایی‌های محمد الضیف، فرمانده کل گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی حماس را برای مدت شش ماه مسدود خواهد کرد. حماس همچنین از سال ۲۰۱۵ در فهرست سیاه آمریکا قرار دارد.

لندن نیز به نوبه خود تحریم‌هایی از جمله توقیف دارایی‌ها و ممنوعیت سفر را بر شش فرد از جمله چهار رهبر حماس و دو متهم به تامین مالی جنبش، از جمله محمد الضیف و یحیی السنوار، اعمال کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۶ ۱۴ آذر ۱۴۰۲
سگ نجاستی کنه روی اون تحریمتان. کراواتیهای نجس.
Iran (Islamic Republic of)
علی
۱۸:۴۸ ۱۴ آذر ۱۴۰۲
حیف شد یعنی دیگه نمیتونه به پاریس و کان سفر کنه.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۵۶ ۱۴ آذر ۱۴۰۲
فرانسه و کشورهای غربی منطق اونها اینکه هر کس از وطنش دفاع کنه یا تحریم یا جزء تروریست خدا لعنت کنه تمام کشورهای دزد و غارتگر غربی بخصوص فرانسه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۵۳ ۱۴ آذر ۱۴۰۲
مکرون احمق شکر زیادی میل فرمودن
آخرین اخبار