هوش مردم لرستان از متوسط کشور بالاتر است

معاون سیاسی و اجتماعی و امنیتی استانداری لرستان گفت: هوش مردم لرستان از متوسط کشور بالاتر است و باید از این ظرفیت استفاده شود چراکه اگر می‌خواهیم لرستان از محرومیت و فلاکت رهایی باید راه آن توجه ویژه به هوش و استعداد مردم استان و توجه ویژه به پرورش آن است.

احسان یاوری در جلسه هم اندیشی شورای آموزش عالی و مدیران استانی که در دانشگاه آیت‌اله بروجردی (ره) برگزار شد، اظهار کرد: بهترین متخصصان برق و مکانیک، که کشور‌های بزرگ دنیا خریدار آن هستند در دانشگاه‌های لرستان تدریس می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از متخصصان هوش مصنوعی در دانشگاه‌های لرستان عضو هیات علمی است، اظهار داشت:از متخصصان اقتصاد و علوم انسانی و حقوقی دانشگاه‌های لرستان استفاده شود، اگر به دانشگاه اعتماد شود کار خوب تحویل داده می‌شود.

وی بیان کرد: شهرداری بروجرد به دانشگاه اعتماد کرده و کار‌ها در شهرداری نمونه کار‌ها مشخص است.

معاون سیاسی و اجتماعی و امنیتی استانداری لرستان گفت: دانشگاه ۲ ماموریت اصلی دارد؛ حل مسائل بومی و منطقه‌ای و یکی هم تربیت نیروی متخصص و متعهد است. دانشگاه دارای فرصت‌های مختلف است که باید شناسایی و استفاده شود.

یاوری افزود: در شهرستان بروجرد سه مزیت نسبی وجود دارد؛ صنایع دستی، گردشگری و محصولات باغی که اگر توجه ویژه شود باعث رونق و رشد توسعه می‌شود.

وی اظهار داشت: آمایش آموزش عالی در لرستان جدی است و کمیته‌ای تشکیل شده است تا اگر رشته‌ای نیاز به اضافه یا حذف دارد با آمایش آموزش عالی استان در مورد آن تصمیم گیری شود.

وی بیان کرد: مشکلات جامعه نخبگان بررسی شود، اگر نخبگان در محیطی که استحقاق دارند نباشد مهاجرت خواهد کرد، رفع مسئله مسکن اساتید می‌تواند بخشی از مشکلات نخبگان را حل کند.

معاون سیاسی و اجتماعی و امنیتی استانداری لرستان گفت: شهرستان بروجرد یک کشش بالا در علم اندوزی و دانش دارد، متوسط هوشی مردم لرستان از (نُرم) کشوری بالاتر است و باید از این ظرفیت استفاده شود، چراکه اگر می‌خواهیم لرستان از محرومیت و فلاکت رهایی یابد راهکار آن توجه ویژه به هوش و استعداد مردم استان و توجه ویژه به پرورش آن است.

برچسب ها: هوش ، استانداری
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار