معاون محیط زیست:

پیوست محیط زیستی لازمه توسعه اقتصادی در کشور است

معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست گفت: توسعه اقتصادی و صنعتی در کشور طبق توجه و حمایت‌های دولت سیزدهم با وجود پیوست محیط زیستی امکان‌پذیر است.

مجتبی ذوالجودی روز سه‌شنبه در دوره آموزشی مدیریت پسماند ویژه مدیران حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی در مشهد، گفت: توسعه کشور صرفا با وجود پیوست محیط زیستی امکان پذیر است و به تبع این امر، سازمان برنامه و بودجه بدون پیوست محیط زیستی اعتبار اجرای پروژه‌ها را نمی‌دهد.

وی با تاکید بر اهمیت مباحث محیط زیستی در دولت سیزدهم، افزود: با توجه به وجود چالش‌ها و مشکلات مختلف در حوزه محیط زیست کشور، رویکرد دولت در توسعه صنعتی و اقتصادی کشور حفظ محیط زیست است.

معاون محیط زیست کشور با اشاره به توسعه صنایع آب بر در مناطق جنوبی کشور بیان کرد: به عنوان نمونه در ارتباطی که با شورای توسعه سواحل مکران برقرار شد، هر اتفاقی قبل از وقوع در این حوزه از حیث مباحث محیط زیستی با سازمان محیط زیست هماهنگی و سپس راه اندازی آن صنعت انجام می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اگرچه منابع سازمان محیط زیست با وظایف آن همخوانی ندارد، گفت: این موضوع وجود مشکلات و چالش‌های محیط زیستی را توجیه نمی‌کند، اما معتقدیم به رغم محدودیت‌هایی که در کشور وجود دارد، شرایط به گونه‌ای است که با مدیریت جهادی باید کار را پیش ببریم.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: در راستای اجرای صحیح قانون و آیین نامه‌های اجرایی پسماند و ضرورت بازآموزی ضوابط و دستورالعمل‌ها و همچنین تبیین آخرین شیوه نامه‌های ابلاغی، این دوره آموزشی طراحی شد.

دوره آموزشی مدیریت پسماند ویژه مدیران حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی از ۱۴ آذرماه در محل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد آغاز شد و به مدت ۲ روز ادامه دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار