متصرفان ۶۳ هکتار از اراضی ملی سفیدکوه ازنا محکوم شدند

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: متخلفان تصرف عدوانی ۶۳ هکتار از اراضی ملی واقع در پناهگاه حیات وحش سفیدکوه ازنا محکوم شدند.

علی سالاروند بیان کرد: با پیگیری‌های حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست استان و مسئول پناهگاه حیات وحش سفیدکوه ازنا، برای متخلفانی که قصد تصرف عدوانی در ۶۳ هکتار از اراضی ملی واقع در پناهگاه حیات وحش سفیدکوه ازنا را داشتند، رای محکومیت صادر شد.

وی با قدردانی از قاطعیت دستگاه قضا در برخورد با زمین خواران گفت: اراضی ملی جزو انفال است و اداره حفاظت محیط زیست استان با قاطعیت با افراد سودجویی که قصد تخریب و تصرف اراضی را داشته باشند، برخورد خواهد کرد.

وی اظهار داشت: در سال جاری ۶ پرونده برای افرادی که قصد تصرف عدوانی در ۶٣ هکتار از اراضی ملی واقع در پناهگاه حیات وحش سفیدکوه ازنا را داشتند، تشکیل و با پیگیری‌های صورت گرفته از طریق مراجع قضایی، رای محکومیت این افراد صادر شده است.

وی ادامه داد: از مجموع این ۶ پرونده، در ۲ فقره رای قطعی محکومیت برای خلع ید متخلفان صادر شده است و در چهار پرونده دیگر نیز رای اولیه مبنی بر محکومیت متخلفان صادر شد و صدور رای قطعی در دادگاه تجدید نظر در حال پیگیری است.

سالاروند با اشاره به اینکه امسال ۴۷۷ پرونده تخلف زیست محیطی در این استان تشکیل و ۵۰۳ نفر دستگیر شده است بیان کرد: تاکنون ۱۰۴ پرونده مختومه شده است و مابقی نیز در حال رسیدگی هستند.

وی اضافه کرد: میزان ضرر و زیان وارده به محیط زیست استان در این پرونده‌ها هشت میلیارد و ۴۵۸ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال بوده که تاکنون از این میزان ۲ میلیارد و ۵۲۰ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال وصول شده است.

برچسب ها: رفع تصرف ، دستگیری
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.