برگزاری نوزدهمین نشست هم اندیشی انجمن فرهنگی ثارالله همدان

نوزدهمین نشست هم اندیشی انجمن فرهنگی ثارالله همدان با حضور امام جمعه همدان درخصوص مسائل فرهنگی ,اجتماعی و تربیتی بر گزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله  شعبانی موثقی, امام جمعه همدان در  این نشست گفت: یکی از مهمترین محور‌های فرهنگ و تربیت، آموزش و پرورش است که امروز با توجه به نسلی که بیشتر وقت خود را در فضای مجازی می‌گذرانند، باید ظرافت و غنای بیشتری در تعلیم و تربیتی که در آموزش و پرورش ارائه می‌شود لحاظ شود. 

او گفت: امروز دیگر نمی‌توان با الگو‌های قدیمی، فرزندانمان را آماده ورود به جامعه کنیم و لازم است به این منظور منطبق با معیار‌های دینی و اعتقادی، الگو‌های جدیدی برای تعلیم و تربیت نسل آینده فراهم کنیم که متأسفانه تاکنون کمتر مورد توجه بوده است. 

نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: امسال ۱۸ مدرسه در استان با مشارکت حوزه علمیه از وجود طلاب  به منظور تعلیم و تربیت دانش آموزان بهره‌مند شده‌اند که  در این مداس جامعه هدف حدود ۲۵۰۰ دانش آموز را در بر می‌گیرد. 

حجت الاسلام حبیب الله  شعبانی موثقی همچنین با اشاره به اینکه تلاش شده تا در مدارس استان موضوع برپایی نماز جماعت، جدی‌تر دیده و پیگیری شود گفت: البته در این خصوص، با کمبود روحانی مواجه هستیم البته آموزش و پرورش اقدامات جدی در حوزه نماز داشته است و ما امیدوار هستیم با افزایش تعاملات به راهکار‌ها و اقدامات مطلوبی در این زمینه برسیم. 

او بر لزوم استفاده از ظرفیت اردوگاه‌ها در راستای تقویت فضای ورزشی و سرگرمی جوانان و نوجوانان استان تأکید کرد و گفت: بهره‌مندی از این ظرفیت‌ها می‌تواند در زمینه برنامه ریزی‌های فرهنگی و ورزشی مورد استفاده قرار گیرد و بخشی از دغدغه‌ها را در این خصوص مرتفع کند. 

امام جمعه همدان در ادامه به عملکرد شورای فرهنگی استان و تدوین سند فرهنگی اشاره و گفت: این سند و بسیاری از مصوبات شورای فرهنگ عمومی با صرف انرژی و انگیزه و با بهره‌مندی از ظرفیت اساتید و نخبگان تدوین شده و لازم است مسئولان و دستگاه‌های عضو بر اجرای آن همت گمارند تا بخشی از آسیب‌های اجتماعی مثل طلاق کاهش یابد. 

حجت الاسلام حبیب الله  شعبانی موثقی در ادامه با اشاره به اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر هم نیازمند حمایت‌های فکری و مالی و فرهنگی است گفت: در برخی بخش‌های جامعه تناقض‌های فرهنگی مثل حجاب موجب گسست فرهنگی شده و با این شرایط، ستاد امر به معروف و نهی از منکر در بین این همه تناقض، با چالش‌هایی مواجه است و نیازمند تحولات جدی در حوزه فرهنگ و همسوکردن آموزش و عرف و هنر در این زمینه است.

هدف این نشست بررسی مباحث آسیب های اجتماعی,مصوبات شورای فرهنگ عمومی ,حجاب ,طلاق و آموزش های قبل و بعد از ازدواج ,ارتباط مناسب با قشر جوان ,حرکت در مسیر تحقق بیانیه کام دوم انقلاب ,نشست های بصیرتی وتوجه به مسایل و مشکلات جوانان بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.