سه کانون تب‌برفکی در مهاباد شناسایی و کنترل شد

رئیس شبکه دامپزشکی مهاباد گفت: با شیوع بیماری دامی تب‌برفکی در این شهرستان سه کانون این بیماری در دام های سنگین شناسایی و از گسترش آن جلوگیری شد.

عباس آغاز رئیس شبکه دامپزشکی مهاباد گفت: کارشناسان این شبکه توانستند سه کانون بیماری تب‌برفکی را در بین دام های سنگین این شهرستان شناسایی کنند و در شعاع سه کیلومتری این کانون‌ها مایه کوبی‌دام‌ها انجام شد.

وی یادآور شد: با توجه به شیوع بیماری تب برفکی در منطقه میادین دواب این شهرستان اطلاع ثانوی تعطیل و روش‌های مقابله با شیوع بیماری و ضدعفونی کردن جایگاه های دام در دستور کار قرار گرفت.

مدیر شبکه دامپزشکی مهاباد با بیان اینکه پس از مایه‌کوبی هر دام بین سه تا چهار ماه نسبت به بیماری ایمن می شود گفت: در سال جاری تعداد ۱۷ هزار و ۹۶۵ راس دام سنگین، ۱۵۱ هزار و ۳۱۵ راس دام سبک در ۱۸۳ واحد دامداری علیه بیماری تب‌برفکی در شهرستان مهاباد واکسینه شده است.

وی افزود: دامداران باید در این ایام از هرگونه جابجایی دام بدون اخذ مجوز بهداشتی و قرنطینه‌ای و ورود افراد متفرقه به محوطه دامداری خودداری کنند و در صورت مشاهده هرگونه بیماری دامی با شماره تلفن‌های ۴۲۴۴۲۲۲۸ و ۴۲۴۴۲۲۲۹ شبکه دامپزشکی مهاباد تماس بگیرند.

به گفته آغاز، مایه‌کوبی دام‌های سبک و سنگین علیه بیماری تب‌برفکی در این شهرستان با اجرای طرح مایه‌کوبی گوسفندی و گاوی تا پایان سال جاری تداوم خواهد داشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.