همکاری سازمان ملل در محو بیماری فلج اطفال در افغانستان

سنجی ویجسیکیرا، نماینده یونیسف در دیدار با عبدالسلام حنفی خواستار همکاری طالبان در محو بیماری فلج اطفال(پولیو) در افغانستان شد.

ارگ سرپرست حکومتی امروز در اعلامیه‌ای خبر داد که عبدالسلام حنفی، معاون اداری این گروه با سنجی ویجسیکیرا، مسئول رهبری و نظارت برنامه‌های یونیسف در ۸ کشور و کریس الیاس رئیس بنیاد بیل و ملیندا گیتس دیدار کرده است.

سنجی ویجسیکیرا در این دیدار گفت این مؤسسه جهت ایجاد تسهیلات لازم در بخش‌های مختلف به خصوص در بخش صحت با تمامی امکانات تلاش می‌ورزد.

وی گفت که  افغانستان و پاکستان تنها کشورهایی هستند که هنوز بیماری فلج اطفال (پولیو) در آنجا وجود دارد و ما درپی آن هستیم تا این بیماری را به صورت کامل ازسطح جهان محو نماییم.

کریس الیاس، رئیس بنیاد بیل و ملیندا گیتس گفت: ما برای از بین بردن بیماری فلج اطفال مصمم هستیم و از طالبان می‌خواهیم تا در این مورد با ما همکاری نمایند.

مولوی حنفی در این دیدار گفت که طالبان در تمامی بخش‌ها به خصوص در بخش از بین بردن این بیماری از هیچ‌گونه همکاری و تلاش دریغ نمی‌ورزد.

حنفی در این دیدار از فعالیت‌ها و همکاری یونیسف و بنیاد بیل و ملیندا گیتس در افغانستان قدردانی کرده است.

پیش از ایین نیز سازمان بهداشت جهانی در توئیتی نوشت تا زمانی که فلج اطفال در جایی وجود داشته باشد، این بیماری در همه‌جا یک تهدید باقی می‌ماند.

سازمان بهداشت جهانی گفته است: «پیروزی در برابر فلج اطفال در افغانستان یک پیروزی برای جهان است.»

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار