ماجرای ترور یک کارمند ساده بانک

«مرتضی خوانساری»، یک کارمند ساده بانک ملی بود که در ۱۹ مرداد ۱۳۶۰ توسط گروهک تروریستی منافقین به شهادت رسید.

در ۱۹ مرداد ۱۳۶۰ شهید «مرتضی خوانساری» توسط اعضای «سازمان مجاهدین خلق» (گروهک تروریستی منافقین) به شهادت رسید.

خوانساری کارمند ساده بانک ملی شعبه بازار بود که چهار فرزند داشت که بزرگ‌ترین آن‌ها ۱۱ ساله و فرزند آخرش هنوز به دنیا نیامده بود. او که تنها ۳۴ سال سن داشت، در حالی که صبح برای حضور در محل کار از خانه خارج شده بود در خاوران نارمک درست روبروی دانشگاه علم و صنعت با گلوله اعضای گروهک منافقین شهید شد.

ترور کارمند بانک

در ۲۰ مرداد ۱۳۶۰ «حزب جمهوری اسلامی» در بخشی از اطلاعیه خود در این زمینه نوشت: «دست جنایتکار آمریکا از آستین منافقین ضدخلق بیرون آمد و یکی از رهروان راستین خط امام و انقلاب اسلامی، برادر حاج مرتضی سعیدی عضو بسیج مسجد وحدت بانک ملی و عضو صندوق قرض‌الحسنه مسجد الجواد (احمدیه) را به شهادت رساند.»

 منافقین یک گروهک تروریستی است که دستش به خون هزاران نفر از ایرانیان آلوده شده است. آن‌ها مردم بی‎گناه کشورمان را به شهادت رساندند و اکنون آزادانه در برخی از کشور‌ها تردد می‌کنند.

به موازات فشار‌های حقوقی، قضایی و سیاسی که جمهوری اسلامی ایران بر برخی از کشور‌های میزبان منافقین وارد کرده، خود این کشور‌ها هم به این نتیجه رسیده‌اند که منافقین واقعا یک گروهک تروریستی است. این کشور‌ها در حال محدود کردن منافقین هستند و ایران از اقدام‌های صورت گرفته برای محدودسازی گروهک تروریستی منافقین استقبال می‌کند و طبیعتا به این سطح از اقدام‌ها قانع نیست و کشور‌های میزبان منافقین باید یا آن‌ها را اخراج یا محاکمه کنند.

پرونده عظیمی برای گروهک تروریستی منافقین و ۱۰۷ نفر از اعضای ارشد این گروهک تروریستی تشکیل شده و کیفرخواست آن به دادگاه ارسال شده است. شعبه ویژه‌ای تشکیل و نشر آگهی شده است؛ ضمن این‌که از طریق ایمیل به متهمان اطلاع ‎رسانی شده است. این دادگاه به زودی برابر مقررات آیین دادرسی کیفری کار خود را آغاز خواهد کرد و ایران درصدد است از تمامی ظرفیت‌ها برای مقابله با تروریست‌ها به ویژه گروهک تروریستی منافقین استفاده کند.

در این چارچوب از ظرفیت‌های حقوقی - قضایی در سطح داخل و در سطح بین المللی استفاده خواهد شد و در رابطه دو جانبه با کشور‌هایی که منافقین در آن‌ها حضور دارند، آزادانه تردد می‌کنند و از آنجا عملیات‌های تروریستی خود را هدایت می‌کنند نیز فعالیت می‌شود.

منبع: ایسنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۵ ۱۶ آذر ۱۴۰۲
آخر مشخص شد اسم چی بود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۲۹ ۱۶ آذر ۱۴۰۲
سلام خداوند بر همه شهدا بخصوص شهدا انقلاب وشهید مرتضی خوانساری ! مرگ ونفرین برمنافقین داخل و خارج از کشور !