تکریم و تقدیر از سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در مزارشریف

در مراسم تکریم و تقدیر از سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در مزارشریف مقامات دولتی و مردمی در این ولایت فعالیت و عملکرد یحیوی را سبب تحکیم روابط دو ملت خواندند.

شماری از علما، فرهنگیان، نویسندگان، شعرا و اقشاری مختلف جامعه بلخ همزمان با پایان دوره کاری سید حسن یحیوی، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شهر مزارشریف؛ طی مراسمی از سال ها خدمت وی در دوران مسئولیت اش در این شهر، تقدیر و تکریم به عمل آوردند.
شماری از علما، فرهنگیان، نویسندگان، شاعران، اساتید دانشگاه، مسئولین مکاتب خصوصی، جوانان و مسئولان حکومت محلی ولایت بلخ با برگزاری و حضور در مراسم تکریم و تقدیر از خدمات سید حسن یحیوی، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شهر مزارشریف تمجید کردند.
آنان در این مراسم گفتند: سید حسن یحیوی یکی از شخصیت هایی است که در طول دوران خدمت شان به عنوان سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شهرمزارشریف، خدمات شایسته و نیکی را برای مردم افغانستان به خصوص ولایات شمالی انجام داده است.
محراب الدین جویا، عضوی شورای اخوت و سرپرست کانون علمی فرهنگی شهید عبدالقادر توانا به عنوان یکی از سخنرانان این مراسم، گفت: تمام افغانستانی های ساکن در ولایات شمال کشور از عملکرد سیدحسن یحیوی، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران مقیم شهر مزارشریف راضی و خشنود هستند چون ایشان خدمات شایسته انجام دادند.
وی فعالیت و عملکرد یحیوی را سبب تحکیم روابط دو ملت و دو کشور خواند و گفت: لازم است از رفتار و خدمات خوب سید حسن یحیوی، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران مقیم شهر مزارشریف تشکر کنم.
از سویی هم، صالح محمد خلیق، رئیس انجمن نویسندگان ولایت بلخ و رئیس اسبق اطلاعات و فرهنگ این ولایت گفت: پایان دوره کاری یحیوی به عنوان سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شهر مزارشریف پیروزمندانه است و دوره کاری ایشان فرصت خوبی در تحکیم روابط دو کشور بود.
وی اظهارداشت که بازسازی کتابخانه فردوسی، ایجاد اتاق ایران شناسی در دانشگاه بلخ، اعمار ورزشگاه امام خمینی (ره) و ایجاد خانه فرهنگ از جمله دستآورد های یحیوی محسوب می‌شود و یاد این شخصیت فراموش مردم ما نمی‌شود.
حسین علی بیانی، رئیس شورای علمای شیعه ولایت بلخ گفت: سید حسن یحیوی، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران مقیم شهر مزارشریف دستآورد های شایسته دارد چون از مردم ما دستگیری کرده و کنار مردم بود و مردم افغانستان برای ایشان آرزو سلامتی دارد.
در همین حال، سید حسن یحیوی، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شهر مزارشریف گفت: توصیه به فراگیری علم، مطالعه و آگاهی حایز اهمیت مهم است و اگر بخواهیم مفید باشیم باید فراگیری علم و آگاهی را توسعه دهیم.
پیش از این نیز سرکنسول ایران در مزار شریف گفته بود که توطئه های مختلفی برای آسیب زدن به روابط ایران و افغانستان وجود دارد اما این توطئه ها محکوم به شکست است.
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار