استاندار خراسان شمالی:

پایان نامه‌های دانشجویی باید کاربردی باشد

محمدرضا حسین نژاد گفت: پایان نامه‌های دانشجویی باید کاربردی باشد و به حل مسائل استان کمک کند.

استاندار خراسان شمالی در جمع نمایندگان تشکل‌های دانشجویی با تمرکز بر ویژگی‌های استکبار ستیزی دانشجویان از سال ۱۳۳۲ تاکنون افزود: استکبار جهانی به دنبال تضعیف نقاط قوت جمهوری اسلامی است و دانشجویان از نقاط قوت نظام و از استوانه‌های توسعه و پیشرفت و استقلال کشورند.
محمد رضا حسین نژاد برای تقویت بعد عدم وابستگی کشور که ضامن حفظ استقلال است، به دانشجویان توصیه کرد مسئله پایان‌نامه‌های دانشجویان باید مسائل استان باشد و توان تحقیقاتی و ارائه راهکار‌های آنان باید برای استان کاربردی و عملیاتی باشد که در این صورت دانشجو هم درس خوانده و هم برای جامعه مفید بوده است.
استاندار گفت: امروز سلطه‌گری دشمن از حالت سخت گذشته و اعمال زور از طریق اسلحه تغییر کرده و دشمن وابستگی به خود را در نفوذ در مغز‌ها و سلب استقلال ملت‌ها جستجو می‌کند.
حسین نژاد در خصوص واگذاری مسئولیت‌ها به جوانان هم گفت: ارتباط دانشجو با عرصه‌های مدیریتی لازم است و در مدیریت‌ها اشخاصی که سکان‌دار امور می‌شوند باید توانایی، تعهد، دانش و هوش و سرعت تصمیم گیری داشته باشند و برای این کار، فکر جوان، به همان اندازه مهم است که توان و تجربه و دانش اهمیت دارد.
استاندار، اقدامات در حوزه‌های گردشگری کشاورزی و آب استان و گذر مرزی میان ایران و ترکمنستان را تشریح کرد و برای برخی مشکلات حوزه‌های دانشجویی که نمایندگان تشکل‌ها مطرح کردند به راهکار‌هایی نیز اشاره کرد.
پاسخ استاندار در خصوص دخالت‌های نمایندگان در انتصاب‌ها نیز اینگونه بود که بهتر است نمایندگان نیز فقط پیشنهاد دهنده باشند و نباید پیشنهاد آن‌ها جنبه دخالت و اجبار داشته باشد.
استاندار به کاهش ۱۰ رتبه‌ای تورم در استان، طرح‌ها و پروژه‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی، نقش مرز و گذر مرزی در ارتقای گردشگری و بازارچه‌های مرزی و ... نیز اشاره کرد و به تفصیل در هر مورد توضیح داد.
در ابتدای این نشست صمیمی، حسن ناهیدی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری در خصوص نقش دانشجویان در روز ۱۶ آذر ۱۳۳۲ و همت آنان در ادامه مسیر تا پیروزی انقلاب اسلامی و نقش آنان در سازندگی امروز کشور سخن گفت.

رئیس نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌های استان هم گفت: دانشجویان در همه عرصه‌ها از فرماندهی جنگ تحمیلی گرفته تا میادین علمی، گروه‌های جهادی و. خوش درخشیده اند و تلاش وافر دشمن در کشاندن دانشجویان به صحنه‌های ضد نظام با هوشیاری آنان ناموفق بوده است.
همچنین در این جلسه نمایندگان تشکل‌های دانشجویی از دانشگاه‌های مختلف به بیان دیدگاه‌ها، نظرات و مطالبات و خواسته‌های خود پرداختند.

حدود ۳۰ هزار نفر دانشجو در مراکز مختلف خراسان شمالی مشغول به تحصیل هستند.

۱۶ آذر روز دانشجو به یاد سه دانشجو مصطفی بزرگ‌نیا، احمد قندچی و مهدی شریعت‌رضوی که هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رییس‌جمهور وقت آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با انگلیس، در تاریخ ۱۶ آذر ۱۳۳۲ (حدود چهار ماه پس از کودتای ۲۸ مرداد همان سال) در دانشگاه تهران به شهادت رسیدند، گرامی داشته می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.