۵۰۹ هزار هکتار از زمین کشاورزی آذربایجان‌غربی زیر کشت پاییزه رفت

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: ۵۰۹ هزار هکتار زمین در استان به کشت پاییزه اختصاص یافته که ۱۰۹ هزار هکتار زیر کشت محصولات آبی و حدود ۴۰۰ هزار هکتار زیر کشت محصولات دیم قرار گرفته است.

علی دیانتی معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی با اشاره به  اینکه امسال ۵۰۹ هزار هکتار زمین کشاورزی استان به کشت پاییزه اختصاص یافته، گفت: از این میزان، ۳۰۳ هزار هکتار زمین زیر کشت گندم دیم رفته و بقیه هم مربوط به محصولات دیگر شامل جو، کلزا، حبوبات، دانه های روغنی و نباتات علوفه ای است.

وی اضافه کرد: همچنین در حال حاضر در مزارع استان، کشت نخود، کاملینا و گلرنگ و علوفه به صورت انتظاری همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: مقرر شده تا ۳۵۰ هزار هکتار از زمین های زراعی آذربایجان‌غربی تحت پوشش طرح جهش تولید در دیمزارها قرار گیرد که تاکنون از این میزان سطح ابلاغی ۲۱۴ هزار هکتار محقق شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: از مجموع سطح ابلاغی برای کشت دیم گندم ۱۸۷ هزار هکتار در قالب طرح جهش تولید در دیم‌زارها اجرا می شود که ۱۰۰ درصد این هدف محقق شده است.

دیانتی بیان کرد: برنامه ابلاغی در این طرح برای کشت نخود نیز ۷۰ هزار هکتار است که از ۳۶ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده و در زمینه کشت نباتات علوفه ای هم هزار و ۸۰۰ هکتار زیر کشت قرار گرفته که ۱۰ درصد برنامه ابلاغی است.

 وی ادامه داد: طبق برآوردهای صورت گرفته، هزار و ۳۳۴ روستا در اجرای این طرح مشارکت دارند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.