رئیس دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان:

دانشجو نماد بیداری، استکبارستیزی و استقلال طلبی است

رئیس دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان با بیان اینکه روز دانشجو نماد بیداری، استکبار ستیزی و استقلال طلبی است.

رئیس دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان با بیان اینکه روز دانشجو نماد بیداری، استکبار ستیزی و استقلال طلبی است، گفت: فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی را در کنار آموزش‌های علمی و پژوهشی داشته باشید که این‌ها فعالیت‌های مکمل دوران دانشجویی شما هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ابوالفضل توسلی روز پنجشنبه در مراسم جشن دانشجویی در سالن اجتماعات این دانشگاه با بیان اینکه روز دانشجو نماد بیداری، استکبارستیزی، استقلال طلبی و عینیت بخشیدن به آرمان‌های فرهنگی و آزادی خواهی ملت ایران است، اظهار کرد: ۱۶ آذرماه یادآور جان باختن متفکران و جوانانی است که در مقابل ظلم ایستادند و با خون، قلم و اندیشه خود به جهان راه درست مبارزه با استکبار جهانی که در راس آن آمریکای جنایتکار، دست نشانده‌ها و مزدوران داخلی و خارجی آن است را نشان دادند.

وی افزود: ۱۶ آذر سالروز شهادت سه دانشجوی دانشگاه تهران به نام شهیدان احمد قندچی، مصطفی بزرگ‌نیا و شریعت رضوی در سال ۱۳۳۲ است که در اعتراض به دخالت آمریکا و انگلیس در امور ایران و سفر ریچارد نیکسون معاون رییس جمهوری آمریکا در دانشگاه تهران شهید شدند.

رئیس دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان با اشاره به جایگاه دانشگاه در پیشبرد اهداف نظام و انقلاب از دیدگاه امامین انقلاب، گفت: دانشجو باید نسبت به همه مسائل و مشکلات جامعه آگاه باشد و روشنگری جامعه را جزو وظیفه خود بداند و در این میان با بصیرت لازم مسوولان و جامعه را در گذر از طوفان‌های سهمگین که از سوی دشمنان داخلی و خارجی وارد می‌شود، یاری کند.

وی با بیان اینکه دانشجو الگوی و موتور محرکه جامعه است، ادامه داد: دوران دانشجویی تکرارناپذیر و بسیار شیرین است و دیگر برنمی‌گردد به دانشجویان توصیه می‌شود از این دوران، بخوبی استفاده کرده و با تشکل‌های مختلف علمی، فرهنگی و اجتماعی همکاری کنید.

توسلی تاکید کرد: فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی را در کنار آموزش‌های علمی و پژوهشی داشته باشید که این‌ها فعالیت‌های مکمل دوران دانشجویی شما هستند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار