آغاز طرح مطالبه وظایف دستگاه‌های اجرایی توسط پلیس

رئیس پلیس کرمانشاه گفت : مطالبه وظایف دستگاه‌های اجرایی گام مهم پلیس در راستای طرح‌های ایجابی جهت کاهش مشکلات مردم هست که نیازمند حمایت بیش از پیش دستگاه قضائی است.

مهدی حاجیان فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در گردهمایی فرماندهان انتظامی و دادستان‌های استان که در قرارگاه انتظامی امام علی (ع) کرمانشاه برگزار شد، ضمن قدردانی از همدلی و انسجام بین مجموعه انتظامی و قضایی استان به‌عنوان عامل مهمی در ارتقاء امنیت، گفت : ترویج فرهنگ قانون‌گرایی، افزایش صلح و سازش و مشارکت و همیاری بیشتر مردم برای ایجاد نظم و امنیت پایدار ازجمله موضوعاتی است که در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی باید موردتوجه پلیس و دستگاه قضا باشد.

وی با اشاره به اهمیت بروزرسانی پلیس در مقابل تغییر مداوم رویکرد مجرمان در ارتکاب جرم افزود: مجازات‌های بازدارنده‌تر در حوزه‌ِ کار‌های سلبی باید مورد اهمیت پلیس و دستگاه قضائی باشد.

رئیس پلیس استان کاهش ۲۰ درصدی سرقت‌ها در استان را مربوط توجه به ۲ حوزه سلبی و ایجابی دانست و تصریح کرد: در حوزه سلبی تلاش در جهت برخورد سریع، صریح و قاطع با مجرمان و کشف جرائم و در حوزه ایجابی مطالبه وظایف دستگاه‌های اجرایی در راستای کاهش مشکلات مردم به‌عنوان برنامه‌ی نیروی انتظامی استان برای ایجاد شرایط ایمن‌تر هست

وی در راستای کار‌های ایجابی صورت گرفته نیروی انتظامی اشاره‌ای کرد و گفت: بازدید میدانی از نقاط حادثه‌خیز شهر کرمانشاه با محوریت پلیس و همراهی دستگاه‌های اجرایی نظیر شهردار، معاون دادستان، روسای دستگاه‌های خدمات رسان و ... آغازشده است و خوشبختانه در اولین بازدید نتایج خوبی نیز ازجمله تصویب احداث پل هوایی، رفع تاریکی برخی معابر، نصب چراغ چشمک‌زن و ... در بزرگراه امام خمینی (ره) و بزرگراه شهید سلیمانی به همراه داشت.

فرمانده انتظامی کرمانشاه لزوم برخورد‌های لازم و قانونی دادگستری را برای انجام مناسب رویکرد سلبی و ایجابی پلیس ضروری دانست و گفت: انتظار می‌رود دستگاه قضائی و در رأس این مجموعه رئیس‌کل دادگستری با همه توان از این طرح ابدایی پلیس حمایت کرده درعین‌حالی که خواستار برخورد جدی‌تر دستگاه قضائی با عاملان ناامنی جامعه ازجمله افراد تیرانداز، خرده‌فروشان مواد مخدر و سارقان شد.

سردار مهدی حاجیان در خصوص عدم بازدارندگی قوانین مجود برای برخورد با برخی از مجرمان خاطرنشان کرد: توقع می‌رود شدت مجازات این افراد افزایش یابد تا دیگر مرتکب جرم دوباره نشوند. از طرفی هم نیاز حمایت از مأموران پلیس در انجام مأموریت‌ها بیش‌ازپیش احساس می‌شود.

وی پلیس را پناهگاه مردم معرفی کرد و گفت: من و همه همکارانم عهد کرده‌ایم آسایش خود را فدای امنیت و آرامش مردم کنیم و در این راه مقدس از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.