آغاز رویداد رسانه‌ای «حریر» در فرهنگستان هنر/ اُسوه‌سازی زنان در دستور کار است

رویداد حریر کنشی علمی-فرهنگی است که قرار است از منظر رسانه، درباره زن، خانواده و سبک زندگی به طرح مسئله بپردازد، در فرهنگستان هنر آغاز شد.

رویداد حریر کنشی علمی-فرهنگی است که قرار است از منظر رسانه، درباره زن، خانواده و سبک زندگی به طرح مسئله بپردازد، در فرهنگستان هنر آغاز شد.

«محمدمهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،   «انسیه خزعلی» معاونت امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور، «عاطفه خادمی» مشاور امور بانوان وزیر فرهنگ و جمعی از فعالان رسانه‌ای از شرکت‌کنندگان و سخنرانان این مراسم بودند.

این رویداد رسانه‌ای در چهار میز تخصصی «زن، رسانه و جنسیت» با مدیریت دکتر فریبا علاسوند، «تصویر خانواده ایرانی؛ از واقعیت تا مجاز» با مدیریت دکتر سهیلا صادقی فسائی، «اندام واره، خانواده، آرامش، خوشبختی» با مدیریت دکتر رضا پورحسین و «سینما؛ تصویر جامعه فردا» با مدیریت دکتر مجید شاه حسینی برگزار می‌شود.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جامعه زنان امروز جامعه‌ای فرهیخته و ارزشمند است، گفت: این جامعه پر از عناصر برجسته و اهل فکر و وجودشان مغتنم است.

وی افزود: هنوز جایگاه واقعی بانوان در فضای اجرایی کشور و تصمیم گیری‌ها تثبیت نشده است، اما با کاری که در دولت سیزدهم شروع کرده‌ایم شاهد حضور دلگرم‌کننده بانوان و اقدامات اثرگذار هستیم.

اسماعیلی ادامه‌ داد: بنای ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این است که فضا را برای حضور عناصر شایسته زنان و زنان فرهیخته آماده کنیم و اسوه‌سازی را در دستور کار قرار دهیم؛ بر این اساس به‌زودی همایش تجلیل از «مرضیه دباغ» به عنوان زن تراز انقلاب اسلامی برگزار و این موضوع ادامه خواهد داشت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این رویداد در پاسخ به انتقاد یکی از حاضران، تاکید کرد: برخی توقع دارند ما مانند نهاد‌های نظامی و امنیتی عمل کنیم، اما ما چنین توانی نداریم و باید با تغییرات در مزاج فرهنگی، موضوعات انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه برخی از ابتدای دولت با وزارت فرهنگ چالش داشتند، یادآور شد: این چالش‌ها به خاطر این است که ما پای مرز‌ها ایستاده‌ایم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار