فرمانده نیرو دریایی ارتش:

حضور جدی در اقیانوس‌ها از برنامه‌های نیروی دریایی است

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: حضور جدی در اقیانوس‌ها یکی از برنامه‌های نیروی دریایی ارتش است که بر اساس منطق اسلامی ایرانی و هدایت فرمانده معظم کل قوا قدم برداریم.

امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز مشهد گفت: ناوگان نیروی دریایی ارتش در عمق اقیانوس‌ها از همه کشتی‌ها حمایت می‌کند. امروز امنیت دریایی به برکت نظام جمهوری اسلامی در منطقه و همه پهنه‌های اقیانوسی با اقتدار برقرار است.

وی با بیان اینکه تمام تلاش ما این است که باعث افتخار و اقتدار مردم کشور باشیم و در هر متری که دریانوردی می‌کنیم از مسیر خون شهدا غلفت نکنیم، بیان کرد: بدین منظور در همه صحنه‌های بین المللی حرفه‌ای و با قدرت عمل کرده و با تمام توان و تجهیزات بومی، قدرت خود را نشان خواهیم داد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه برگزاری رزمایش از جمله برنامه‌های آینده نیروی دریایی است، افزود: به لطف انقلاب اسلامی و فرماندهی رهبر معظم انقلاب، ائتلاف دریایی منطقه‌ای تشکیل داده و به زودی رزمایش بزرگ دریایی با حضور کشور‌های دیگر در سواحل جنوبی و رزمایش منطقه‌ای برای ارتقای دانش و هماهنگی و همکاری با کشور‌های حاشیه دریای خزر برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: امروز در همه عرصه‌های بین المللی حضور جدی داشته و همه به توان و قدرت ما غبطه می‌خورند که چگونه با این همه تهدید و تحریم در پیچیده‌ترین عرصه‌ها از جمله ساخت ناوشکن و زیردریایی به این جایگاه رسیده ایم.

دریادار ایرانی گفت: تجهیزات بومی نیروی دریایی در اقیانوس‌ها و با اقتدار و برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی از این محدوده‌ها عبور می‌کنند. در دورترین نقاط حضور جدی داشته و با کسی تعارف نداریم.

وی افزود: امروز در پیشگاه امام رضا (ع) قول می‌دهیم هیچگاه سربازان دریادل و همرزمان ما دچار غفلت نخواهند شد. همچنانکه ناو گروه ۸۶ ارتش، پیام اسلامی ایرانی را به جهان مخابره کردند همانگونه قدم بر خواهند داشت، در اقیانوس‌های جنوب و دریای خزر منادی حمایت از مظلوم هستیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش بیان داشت: سردمدار دزدی دریایی شیطان بزرگ است که اکنون در دریا‌ها خوار و ذلیل شده است، این در حالی است که ناو‌های نیروی دریایی ارتش در عمق اقیانوس‌ها از همه کشتی‌ها حمایت خواهند کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار