اخراج بیش از ۱۳ هزار تبعه افغانستانی از مرزهای خراسان رضوی

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی گفت: ۱۳ هزار و ۲۰۴ نفر از اتباع کشور افغانستان توسط مرزبانان هنگ مرزی تایباد طرد و به کشورشان بازگردانده شدند.

سرتیپ دوم مجید شجاع در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در راستای برخورد با حضور غیرقانونی اتباع کشور‌های خارجی در کشور، این تعداد تبعه غیرمجاز در یک هفته گذشته شناسایی شدند.

وی با بیان این مطلب که اتباع از طریق دروازه‌های مرزی دوغارون طرد و به نماینده کشور افغانستان تحویل داده شدند، عنوان کرد: اتباع کشور افغانستان که به صورت غیرقانونی قصد ورود دارند و یا به صورت غیرمجاز در داخل کشور حضور دارند دستگیر و از کشور اخراج می‌شوند.

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی تاکید کرد: اتباع افغانستانی که قصد ورود به کشور را دارند، باید از طریق دروازه‌های رسمی و قانونی وارد شوند.

شجاع با بیان این مطلب که بیش از ۲۳ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شده، گفت: در راستای جلوگیری از هرگونه قاچاق سوخت و برخورد با قاچاقچیان سرمایه‌های ملی کشور، مرزبانان هنگ تایباد در ایست و بازرسی ۱۷ شهریور و پست کنترل و مراقبت مرزی بیش از ۲۳ هزار و ۸۳۰ لیتر سوخت قاچاق به ارزش پنج میلیارد و ۲۰۳ میلیون ریال را کشف کردند.

وی افزود: کشف این سوخت قاچاق از دو دستگاه خودروی ترانزیتی توسط مرزبانان فرماندهی خراسان رضوی کشف شدند، همچنین مقادیری سوخت قاچاق نیز برای خروج از کشور در فرصت مناسب توسط سودجویان در مکانی انبار شده بود که توسط مرزبانان کشف شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.