معاون علمی رئیس‌جمهوری خبر داد؛

توسعه همکاری ایران و سنگال در ۳ حوزه فناوری

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور گفت: «مینی پالایشگاه‌های نفت»، «کشاورزی» و «سلامت» ۳ زمینه همکاری ایران با کشور سنگال است.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری با اشاره به مذاکرات با مدیر طرح سنگال نوظهور گفت: «مینی پالایشگاه‌های نفت»، «کشاورزی» و «سلامت» ۳ زمینه همکاری ایران با کشور سنگال است.

دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی در حاشیه دیدار با شیخ کانته، وزیر مشاور رئیس‌جمهور و مدیر طرح ملی سنگالِ نوظهور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جلسه خوبی با دکتر شیخ کانته داشتیم، گفت: کشور‌های غرب آفریقا فرصت بسیار خوب برای توسعه همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران هستند و ایران نیز برنامه‌های مناسبی برای همکاری و توسعه ارتباطات در آفریقا دارد.

وی خاطرنشان کرد: در نشست امروز از وی به عنوان مشاور رئیس‌جمهوری و همچنین رئیس دانشگاه سنگال استقبال کردیم و مذاکرات خوبی در زمینه همکاری‌های علمی و فناورانه داشتیم.

دهقانی فیروزآبادی یادآور شد: امیدوارم در سفری که به زودی با هیات ایرانی و با محوریت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری به غرب آفریقا خواهیم داشت، تا آن زمان موافقت‌نامه‌های همکاری و قرار همکاری ما با سنگال در ۳ حوزه نهایی می‌شود.

معاون علمی رئیس‌جمهوری حوزه‌های «مینی پالایشگاه‌های نفت»، «کشاورزی» و «سلامت» را ۳ زمینه همکاری ایران با کشور سنگال نام برد و افزود: امیدواریم به‌زودی این زمینه‌های همکاری به قرارداد‌های همکاری تبدیل شود و بتوانیم در سنگال برنامه‌های خوبی در خانه نوآوری داشته باشیم.

شیخ کانته، وزیر مشاور رئیس‌جمهور و مدیر طرح ملی سنگالِ نوظهور نیز با بیان اینکه برای من فرصتی فراهم شد تا با معاون علمی رئیس جمهوری ایران دیداری داشته باشم، از معاون علمی ایران به عنوان یکی از دانشمندان کشور یاد کرد و گفت: من از گذشته می‌دانستم ایران در راه پیشرفت علمی قرار گرفته است، ولی با صحبت‌هایی که با ایشان داشتم متوجه شدم گام‌های بسیار گسترده‌ای در این خصوص در جمهوری اسلامی ایران برداشته شده است.

شیخ کانته اظهار کرد: بسیار خوشحال شدم از ابتکار و پیشنهاد دکتر دهقانی فیروزآبادی معاون علمی رئیس‌جمهوری ایران به منظور همکاری مستمر بین کشور سنگال و دانشگاه ما در زمینه‌های علمی و فناوری. آفریقا نیاز به این گونه همکاری‌های علمی نیاز دارد.

مشاور ویژه رئیس جمهور و مدیر طرح ملی سنگال نوظهور، صنایع غذایی، انرژی و تکنولوژی را از زمینه‌های توسعه همکاری میان دو کشور ذکر کرد و یادآور شد: ما آمادگی کامل به منظور انعقاد قرارداد‌ها و یادداشت‌های تفاهم در جهت همکاری با ایران و سنگال در حوزه‌های علمی و فناوری داریم و از دهقانی برای حضور در کنفرانسی در سنگال با حضور دانشمندان آفریقایی دعوت می‌کنیم.

برچسب ها: معاون علمی ، فناوری
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.