راه اندازی قابلیت امضای الکترونیک اظهارنامه پلمب دفاتر تجارتی

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد گفت: قابلیت امضای الکترونیک اظهارنامه پلمب دفاتر تجارتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی راه اندازی شد.

مهدی اقبال مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد گفت: پیرو اعلام معاونت توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با انجام اقدامات توسعه‌ای بازطراحی سامانه ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری و در ادامه راه اندازی قابلیت امضای الکترونیک آگهی‌های ثبت تأسیس و تغییرات و همچنین امضای اظهارنامه دفتر ثبت تجارتی، از امروز هجدهم آذر، قابلیت امضای الکترونیک اظهارنامه پلمب دفاتر تجارتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی راه اندازی شد.

او افزود: با راه اندازی قابلیت امضای الکترونیک اظهارنامه پلمب دفاتر تجارتی در ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، دیگر نیازی به مراجعه حضوری متقاضیان برای ارائه فیزیکی اظهارنامه به دفاتر شرکت پست در سراسر کشور نیست.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد تصریح کرد: با این اقدام ضمن حذف کاغذ که از سال گذشته در بخش‌های مختلف سازمان ثبت اسناد انجام شده، کاهش هزینه متقاضیان و کاهش تردد‌های شهری، از هرگونه جعل و سوء استفاده نیز با استنادپذیری این فرآیند جلوگیری می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.