کشف ۳ راس کل و بز وحشی زنده در طویله یک دامدار گچسارانی

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد از کشف ۳ راس کل و بز وحشی زنده در طویله یک دامدار گچسارانی خبر داد.

اسلام جاودان خرد گفت: به دنبال دریافت گزارشی از همیاران محیط زیست مبنی بر نگهداری سه راس کل و بز وحشی در طویله یک دامدار در شهرستان گچساران، پس از اطمینان از صحت و سقم گزارش، مامورین با هماهنگی مراجع قضایی و همکاری مراجع انتظامی و اخذ مجوز وارد دامداری شدند.

جاودان خرد افزود: پس از بررسی طویله این دامدار مشخص شد که متهم سه راس کل و بز را نگهداری می‌کند.

وی گفت: ظاهر هر سه راس کل و بز وحشی از نظر جسمانی سالم هستند، اما متاسفانه به دلیل جدا کردن آن‌ها از طبیعت و زندگی در یک محیط بسته، نیازمند یک دوره زیادی از تیمارداری زیر نظر دامپزشک است.

جاودان خرد با اشاره به اینکه هنوز مشخص نیست که متخلف چگونه و از چه راهی این حیات وحش را به دام انداخته است گفت: پس از اقدامات قضایی معلوم خواهد شد.

جاودان خرد با اشاره به اینکه مطابق با ماده ۱۰ قانون شکار و صید، هرگونه خرید، فروش، عرضه، حمل ونگهداری حیات وحش زنده یا آسیب دیده یا اجزاء بدن آن‌ها بدون هماهنگی با محیط زیست جرم بوده و مستوجب مجازات قانونی است ادامه داد: مطابق با این ماده قانونی حیات وحشی که بدون هماهنگی با محیط زیست به هرنحوی در منازل مسکونی نگهداری می‌شوند جرم بوده و مطابق با قانون با نگهدارنده آن برخورد قضایی صورت خواهند گرفت.

وی با اشاره به اینکه متهم به همراه پرونده به مراجع قضایی معرفی خواهد شد از مردم خواست درصورت مشاهده هر کونه تخلف زیست محیطی با تلفن ۱۵۴۰ تماس بگیرند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.