سند نداشتن املاک باندهای سوداگری را فعال کرده است

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان خواستار ارائه اطلاعات و مستندات املاک دولتی جهت مستندسازی و صدور اسناد مالکیت شد.

 سیدمهدی هاشمی با سرپرست اداره کل راه و شهرسازی شمال استان دیدار و به بررسی چالش‌های صدور اسناد مالکیت اراضی و املاک دولتی پرداخت.

وی افزود: سند مالکیت به منزله شناسنامه املاک است و فاقد حدنگاری بودن بخشی از اراضی دولتی مشکلات عدیده‌ای از جمله دست‌درازی باند‌های جعل و زمین‌خواری، پدید آورده است.

هاشمی اظهار کرد: قانون جامع حدنگار مصوب سال ۱۳۹۳ مهلت دو ساله جهت معرفی نقشه و مستندات مالکیت اراضی و املاک دستگاه‌های اجرایی جهت اخذ سند مالکیت مقرر کرده است که در این حوزه دستگاه‌ها به تکالیف خود عمل نکرده اند و به جز حدنگاری اراضی منابع طبیعی که پیشرفت ۹۹/۶ درصدی را تجربه کرده است، صدور اسناد مالکیت اراضی دولتی در سایر حوزه‌ها وضعیت مطلوبی ندارد.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک با بیان اینکه به علت فاقد سند بودن بخش قابل توجهی از اراضی دولتی، صدور اسناد مالکیت اشخاص نیازمند استعلام از مراجع ذی‌ربط است، تصریح کرد: باید در امر پاسخگویی به استعلامات ثبتی تسریع شود و پاسخ استعلامات در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود تا کار مردم معطل نماند و زمینه بروز مفاسد نیز فراهم نشود چرا که وجود صف، همواره مفسده ایجاد می‌کند.

فرمانده قرارگاه جهادی حدنگاری شهید سلیمانی با اشاره به اینکه در استان کرمان به سبب محرومیت، جای کار جهادی در همه حوزه‌ها وجود دارد، گفت: ما شاگرد مکتب شهید سلیمانی هستیم که نماد کار جهادی و خالصانه بود و انتظار شهید سلیمانی به عنوان مولود این منطقه از ما تلاش مضاعف و خدمت شبانه‌روزی است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار