طحان نظیف در جمع دانشجویان دانشگاه تهران:

هیچ جلسه‌ای با هیات رئیسه مجلس در مورد انتخابات نداشتیم

سخنگوی شورای نگهبان گفت: هیچ جلسه‌ای با هیات رئیسه مجلس در مورد انتخابات نداشتیم البته چون ناظر هستیم با مجریان، جلسه داشته‌ایم.

طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در نشست پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه تهران که امروز به مناسبت روز دانشجو دراین دانشگاه برگزار شد، گفت: جریان‌های دانشجویی در استکبارستیزی و عدالت خواهی جزو گزینه‌های اول هستند. جریان دانشجویی ما همیشه درست دیده و بصیرت داشته است.

وی افزود: جریان دانشجویی در کشور ما هیچ وقت دچار حاشیه نشده است. دشمن همیشه به دنبال کم رنگ کردن برجستگی و نقش جریان دانشجویی بوده است. دانشجو از مردم است و برای مردم تلاش می‌کند.

طحان نظیف اضافه کرد: رهبران سیاسی کشور همیشه نگاه ویژه‌ای به دانشگاه و قشر دانشجو داشتند. افق نگاه جریان دانشجویی باید بیانیه گام دوم انقلاب و آرمان‌های قانون اساسی باشد. هیچ گاه دانشجوی ما در مسیری که خواست دشمن است قرار نگرفته و نخواهد گرفت.

وی ادامه داد: در تلاش هستیم برنامه هفتم از ابتدای سال آینده اجرایی شود. تاکنون ۲۹ جلسه برای بررسی برنامه هفتم برگزار شده و جلسات ادامه دارد.

قانون حجاب و عفاف مبنای عمل خواهد بود

سخنگوی شورای نگهبان در خصوص لایحه قانون عفاف و حجاب افزود: لایحه حجاب و عفاف با اشکالات و ابهاماتی از سوی شورا همراه بود که ابهامات و اصلاحات شورای نگهبان را برطرف کردند. با لایحه حجاب و عفاف همانند سایر لوایح و مصوبات برخورد خواهیم داشت. اگر این لایحه ایراد و ابهام داشته باشد باید برطرف شود. اگر اشکالات ما برطرف شده باشد اعلام عدم مغایرت خواهیم کرد. اگر اشکالات و ابهامات لایه برطرف نشود رفت و برگشت‌ها ادامه خواهد داشت. هنوز وارد بررسی لایحه حجاب و عفاف نشده ایم تا ببینیم ایرادات و ابهامات آن برطرف شده است یا نه. 
 
از اساس جلسه با هیات رئیسه و نمایندگان با موضوع انتخابات را تکذیب می‌کنم

سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به سخنان مطرح شده در رسانه‌ها مبنی بر اینکه برخی نمایندگان مجلس از جمله هیات رئیسه در خصوص انتخابات با شورای نگهبان جلساتی داشته‌اند، این‌گونه پاسخ داد: هیچ جلسه‌ای با هیات رئیسه مجلس در مورد انتخابات نداشتیم. ما با مجریان، چون ناظر هستیم جلسه داشته‌ایم، اما جلسه انتخاباتی با نمایندگان نداشته‌ایم البته ممکن است در موضوع بررسی صلاحیت‌ها نماینده‌ای خواسته و از وی توضیحات و مستندات دریافت شده است، اما ما با مجلس نه جلسه‌ای داشته‌ایم و نه خواهیم داشت.
 
هنوز وارد بررسی کاندیدا‌های مجلس خبرگان نشده ایم/ آزمون اجتهاد همیشه وجود داشته است

طحان نظیف در خصوص بررسی صلاحیت کاندیدا‌های مجلس خبرگان رهبری افزود: هنوز وارد بررسی کاندیدا‌های مجلس خبرگان نشده ایم. آزمون شفاهی برای کاندیدا‌های مجلس خبرگان رهبری در حال برگزاری است. برای کسانی که عضو خبرگان هستند یا بودند یا قبلا آزمون دادند و قبول شدند مجددا آزمون اجتهاد گرفته نمی‌شود.
 
نگاه سیاسی، حزبی و سلیقه‌ای در شورای نگهبان وجود ندارد

سخنگوی شورای نگهبان در ادامه گفت: مبنای عمل ما قانون است و اشخاص را فارغ از دسته بندی‌های سیاسی مورد بررسی قرار می‌دهیم. وجود مجلس و دولت‌ها از جریان‌های سیاسی مختلف در کشور نشان می‌دهند نگاه حزبی و سیاسی در شورای نگهبان حاکم نیست.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Germany
ناشناس
۱۹:۰۸ ۱۹ آذر ۱۴۰۲
این حجاب چیزی را عوص نمیکنه فقط دو گانگی وسر خوردگی برای جامعه درست میکند یک عده که شورش را در آوردن اگر ولشان کنی لخت میشن یک عده هم میگن از نوک سر تا نوک پاک سیاهپوش باشید و مثل شبهه اگر سوء استفاده ها نبودند هیچ کس دوست نداره بی حجاب باشه ولی بغضی چیز ها هست که باعث غم ملته وکسی هم دلسوز تیست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۸ ۱۹ آذر ۱۴۰۲
چرا بی حجابها رو دستگیر نمیکنین
لطفا سریعا رسیدگی کنید
Iran (Islamic Republic of)
فرهاد
۱۹:۰۸ ۱۹ آذر ۱۴۰۲
منتظر بودن تو دستور بدی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۱۳ ۱۹ آذر ۱۴۰۲
در حال پیگیری
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۰۷ ۱۹ آذر ۱۴۰۲
جامعه رو به لجن کشیدید
هرجا اراذل اوباش ممکنه به زنا تعرض کنن ولی انگار نه انگار
آخرین اخبار