مشکل چندین ساله صدور اسناد مالکیت بم حل شد

یک ماه پس از سفر رئیس قوه قضاییه به استان کرمان، موانع صدور اسناد مالکیت شهرستان بم مرتفع و قریب به هزار فقره سند حدنگاری طی ۳ هفته صادر شد.

سیدمهدی هاشمی مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: ۲۵۰ هکتار از اراضی شهرستان بم که از سوی شهرداری به مردم واگذار شده بود،  به دلیل وجود موانع تاکنون منجر به صدور سند نشده بود و این امر مشکلات عدیده‌ای برای قریب به هزار خانوار از اهالی شهرستان بم به وجود آورده بود.

وی افزود: اسناد اولیه این اراضی در قالب ۸ فقره سند صادر که در جریان سفر رئیس دستگاه قضا به استان از این اسناد رونمایی شد.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان بیان کرد: با تاکیدات رئیس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور مبنی بر صدور اسناد، ظرف یک ماه، با التفات به این موضوع که صدور اسناد تفکیکی برای مالکین، نیازمند انجام فرآیند نقشه‌برداری، اخذ تأییدیه شهرداری، تنظیم صورتجلسات تفکیکی، جانمایی، تثبیت و در نهایت صدور اسناد است،؛ بنابراین با تلاش شبانه‌روزی کارکنان ثبت اسناد و املاک بم این امر در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت پذیرفت.

وی ادامه داد: با این اقدام جهادی، ۹۵۲ فقره سند مالکیت تفکیکی ظرف مدت ۳ هفته صادر شد که با این اقدام مشکل چندین ساله قریب به هزار خانوار مرتفع شد.

هاشمی  تصریح کرد: تا پیش از صدور اسناد مالکیت حدنگار برای قطعات مزبور، این اراضی همواره مورد طمع افراد سودجو قرار داشت که با صدور اسناد حدنگار، این املاک از دست‌درازی زمین‌خواران مصون ماند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار