رسانه‌های عبری زبان: یمن ثبات اقتصادی اسرائیل را به خطر انداخته است

رسانه‌های عبری زبان در توصیف پاسخ مقاومت یمن به کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ گفتند که این جبهه بیش از هر چیز دیگری ثبات اقتصادی اسرائیل را به خطر انداخته است.

به نقل از المیادین، رسانه‌های رژیم صهیونیستی این روز‌ها بیشتر در مورد خطرات اقتصادی تا امنیتی تهدید‌های یمن برای کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی، تمرکز کرده‌اند.

این رسانه‌ها می‌گویند، هر کشتی که از شرق دور به سمت اسرائیل حرکت می‌کند از کانال سوئز می‌گذرد و در مسیر رسیدن به این کانال هم از تنگه باب المندب که تحت کنترل یمن است، می‌گذرد.

به گزارش رسانه‌های عبری زبان، اگر خدمه کشتی از عبور از این تنگه بترسند، باید مسیر خود را منحرف کرده و یک انحراف بزرگ از مسیر خود به سمت اطراف آفریقا انجام دهند تا به جبل الطارق و از آنجا به اسرائیل برسند. این روند، طبق برآوردها، زمان دریانوردی به سمت اسرائیل را تا پنج هفته افزایش می‌دهد و می‌تواند به کالا‌های کشتی‌ها آسیب برساند.

این رسانه‌ها تأکید دارند که هزینه اضافی ناشی از تغییر مسیر کشتی‌ها به مقصد اسرائیل بر عهده شرکت‌های حمل و نقل نخواهد بود، بلکه به واردکنندگان و از آن‌ها به شبکه‌های بازاریابی منتقل می‌شود که به نوبه خود قیمت‌ها را برای مصرف‌کنندگان افزایش می‌دهد.

بر اساس برآوردها، ارزش محصولاتی که از شرق آسیا به اسرائیل وارد می‌شود، سالانه تقریباً ۳۵۰ میلیارد شکل برآورد می‌شود، بنابراین، هر گونه افزایش هزینه‌های حمل بار به مقصد اسرائیل حتی اگر سه درصد باشد، هزینه اضافی حدود ۱۰ میلیارد شکلی را به ساکنان سرزمین‌های اشغالی تحمیل خواهد کرد.

این رسانه‌ها در خصوص دیگر آسیب‌های اقتصادی رژیم صهیونیستی نیز گفتند: بیم اختلال کامل در فعالیت بندر ایلات در سایه کاهش شدید درآمد آن وجود دارد؛ بخصوص که شرکت‌های بزرگ کشتیرانی بین المللی هم به دلیل خطر قرار گرفتن در معرض هر حمله موشکی یا پهپادی عوارض بیشتری دریافت می‌کنند.

این رسانه‌ها با اشاره به یمن گفتند: «جبهه‌ای که اسرائیل هرگز به آن پاسخ نمی‌دهد، جبهه‌ای است که بیش از هر چیز دیگری ثبات اقتصادی آن را به خطر می‌اندازد».

در محاصره دریایی یمن هستیم

رسانه‌های رژیم صهیونیستی همچنین به اظهارات دیروز تزاخی هانِگبی، رئیس شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در واکنش به تهدید‌های یمن برای حمایت از غزه اشاره کردند که تاکید کرد اسرائیل در محاصره دریایی به سر می‌برد.

پیش از این، تامیر هیمن، رئیس سابق بخش اطلاعات نظامی رژیم اشغالگر (امان) گفته بود که تهدید یمن «مشکلی برای امنیت داخلی اسرائیل» است و «یک تهدید بسیار جدی در سطح استراتژیک برای آزادی دریانوردی اسرائیل است».

«نیر دیوری»، مفسر نظامی شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز تأکید کرد که اسرائیل در تلاش است به ایالات متحده آمریکا این پیام را بدهد که تهدید‌های یمن مشکل ما نیست، بلکه یک مشکل جهانی است، بنابراین مهم است که این موضوع در سطح جهانی و نه توسط اسرائیل مورد رسیدگی قرار گیرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۵۸ ۲۰ آذر ۱۴۰۲
ثبات اقتصادی ایران پس چرا همش در حال پروازه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۵۴ ۲۰ آذر ۱۴۰۲
خنجز یمنی آشیل شمارو پاره کرد
نیاز باشه محور مقاومت قلب شمارو میشکافه
Iran (Islamic Republic of)
عمار .
۲۰:۵۳ ۲۰ آذر ۱۴۰۲
به نام خداوند جان و خرد : رژیم جعلی جنایتکار اشغالگر اسرائیل یهودی صهیونیستی سالیان طولانی است ثبات اقتصادی کل کشورهای جهان اسلام را با همکاری همدستی آمریکا و متحدین غربیشان به خطر انداخته است و یمن قهرمان عزیز بسیار بسیار بسیار عمل عادلانه خداپسندانه و بسیار کار خوبی انجام میدهد در قبال با صهیونیستها . التماس دعا و صلوات .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۷ ۲۰ آذر ۱۴۰۲
متاسفم
Iran (Islamic Republic of)
محمودزاده
۲۰:۱۰ ۲۰ آذر ۱۴۰۲
اسراییل باید از تاریخ عبرت گرفته و با حوثی های یمن که نقش عمده ای در صدر اسلام در نابودی امپراتوری ساسانیان داشتن را اویزه گوش مبارکش قرار دهد و پا روی دم شیر نگذارد
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۲۱:۵۹ ۲۰ آذر ۱۴۰۲
گذشته ها متعلق به گذشته است، چیزی که ما امروز شاهدیم ، کشتار غیرنظامیان و کوچ اجباری مردم غزه است. اسرائیل هر چقدر قدرتمندتر بشه این به ضرر ایران است، جدا از اینکه چه نوع نظامو سیستمی بر ایران حکومت می‌کنه.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۸ ۲۰ آذر ۱۴۰۲
اسرائیل بداند که این هنوز اول کار است و باید بگوییم این یکی از نتایج حماقت آنها علیه یمن است چه فکر می کردند چه شد ، فکر می کردند انصار الله را در چند روز از بین می برند حالا انصار الله شده بلای جان خودشان حالا منتظر باشید ببینید آن کشورهایی که از قدرت پوشالی شما می ترسیدند و قصد سازش با شما را داشتند حداقل به این سادگی باشما سازش نخواهند کرد و شما آینده تاریکی در پیش دارید همانگونه که همه ظالمان عالم عاقبتی جز آن نداشتند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۴۸ ۲۰ آذر ۱۴۰۲
باید با یمن تفاهم نامه نظامی بسته بشه ، قبل از حمله کشورهای دیگر به این کشور مسلمان.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۳۶ ۲۰ آذر ۱۴۰۲
یمن جون شما کودک کشهای بی شرف رو درآورده

دم یمنی های شجاع و باغیرت گرم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۷ ۲۰ آذر ۱۴۰۲
احسنت به يمن باعث افتخارن
Austria
ناشناس
۱۸:۲۸ ۲۰ آذر ۱۴۰۲
یمن خودش ثبات نداره تو تهیه قوت شبش مونده بعد ثبات اسراییل رو به خطر انداخته؟!
Iran (Islamic Republic of)
علی اکبر
۱۷:۴۷ ۲۰ آذر ۱۴۰۲
درود به یمن و مردمان با غیرتش
Iran (Islamic Republic of)
غفار
۱۷:۴۵ ۲۰ آذر ۱۴۰۲
این کشتی که گرفتن خیلی قشنگه کاش مال من بودباهاش یه کاسبی توپ راه مینداختم ""
آخرین اخبار