نشست هم اندیشی و همفکری در خصوص برگزاری رویداد بزرگ و سراسری سفیران نوسازی بم برای ایران قوی با حضور شورا‌ها و شهرداری به عنوان شرکای دولت در امر بازآفرینی شهری برگزار شد.

این آیین با حضور حافظی مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمان، برزنگ فرماندار شهرستان بم، ارشادی معاون مسکن و ساختمان، سمانه سام نژاد نماینده شرکت بازافرینی شهری وزارت راه و شهرسازی در رویداد اقدامات برتر بازافرینی شهری، حقیقی رئیس راه و شهرسازی شهرستان بم و کارشناسان در محل فرمانداری شهرستان بم برگزار شد.

این مراسم با هدف هم اندیشی و همفکری برگزاری رویداد بزرگ و سراسری سفیران نوسازی بم برای ایران قوی با حضور ۲۵ نفر از شهرداران استان و در ۳۵ شهر دیگر کشور به صورت انلاین به مناسبت سالروز زلزله بم با حضور مدیران و مسئولان شهری برگزار شد.

در این رویداد نشست‌های تخصصی با عنوان آموزه‌های زلزله بم در تاریخ ۵ دی ماه برگزار می‌شود.

حافظی مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمان در این جلسه گفت: در این رویداد که باحضور شهرداران، سازندگان، توسعه‌گران و نیز شهروندان ساکن در بافت‌های فرسوده برگزار می‌شود هدف از برگزاری این جلسات انتقال آموزه‌های زلزله بم با هدف ترویج فرهنگ نوسازی، بهسازی و مقاوم‌سازی مردمی واحد‌های فرسوده و لرزان در شهر‌ها و محلات هدف است.

حافظی مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمان این نگاه را دستاوردی مهم در ایجاد یک نگاه تازه عنوان کرد و افزود: همه مسئولین استانی از حالا به بعد باید به عنوان "سفیران نوسازی" شهر‌ها محل فعالیت خود در حوزه بافت فرسوده و ناکارآمد باشند؛ چرا که موضوع بافت‌های فرسوده معضلی است که می تواند چالش‌ها و بحران‌های اصلی و اساسی دربروز بلایای طبیعی باشد.

ارشادی معاون مسکن و ساختمان هم اعلام کرد تفکر نو و ویژه‌ای نیازمند توجه بالا و محور قراردادن این نام برای پیشبرد اهداف مجمع بسیار موثر خواهد بود و ما تلاش خواهیم کرد تا بتوانیم با این نگاه تازه و با تعریف مسئولیت‌های مدنی جدید به رفع چالش‌ها بپردازیم.

طی این جلسه تصمیماتی اتخاذ و درنهایت از اراضی ۷۳ هکتاری شهید سلیمانی و ۲۵ هکتاری شهرک اکبرآباد بروات بازدید بعمل آمد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار