حکم قصاص نفس و حبس‌های طولانی برای معاونین در قتل وکیل شاهرودی

رییس کل دادگستری استان سمنان از صدور حکم اجرای قصاص نفس به صورت علنی و حبس‌های طولانی‌مدت برای مباشر و معاونین در قتل وکیل شاهرودی در شعبه ۲ کیفری استان مستقر در آن شهرستان خبر داد.

محمدجعفرعبدالهی رییس کل دادگستری استان سمنان گفت: در پرونده قتل مرحوم محمودرضا جعفر آقایی، وکیل شاهرودی به مسئولان قضایی شهرستان دستور داده شد، با دقت نظر و توجه به تمام ابعاد حادثه و البته سرعت مناسب، مرتکبین شناسایی، دستگیر و برخورد قانونی و بدون مماشات را اِعمال کنند.

قتل وکیل در شاهرود در بامداد دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ و در مقابل چشمان خانواده‌اش رخ داد و وکیل به خاطر اصابت چندین گلوله جان باخت.

رییس کل دادگستری استان سمنان با اشاره به مجازات مباشر و معاونین در قتل وکیل شاهرودی، افزود: مجازات اشد برای مجرمین این پرونده از جمله قصاص نفس و اجرای حکم به صورت علنی برای مباشر و حبس‌های طولانی‌مدت و پرداخت جزای نقدی در حق دولت برای ۶ نفر معاون در این قتل در نظر گرفته شد.

وی در تشریح اتهامات معاونین گفت: معاونت در قتل از طریق تسهیل، ترغیب، تشویق، تطمیع و تهیه وسایل اتکاب جرم، نگهداری غیرمجاز اسلحه شکاری و گلوله ها، خلاصی دادن مجرم از محاکمه، از جمله اتهامات معاونین بود که به لحاظ نحوه ارتکاب جرم و انگیزه مرتکبین، حکم حبس برخی از افراد در دیگر شهر‌های استان‌های کشور اجرا می‌شود.

وی یادآور شد: عزم و اراده دستگاه قضایی استان سمنان در مبارزه جدی وبدون اغماض با جرائم محکم، استوار و بدون تأثیرپذیری و در چارچوب موازین با رفتاری توأم با قاطعیت است.

رییس کل دادگستری استان سمنان افزود: پرونده در جریان رسیدگی است و آثار و تبعات اجتماعی بزه ارتکابی، نحوه ارتکاب جرم و بیم تجری دیگران در رأی صادره لحاظ شد که پس از قطعیت حکم و رعایت تشریفات قانونی، گردش کار حاصله منتشر خواهد شد.

برچسب ها: حکم قصاص ، دادگستری
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار