تغییر قیمت حبوبات غیرقانونی است

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت وزارت جهاد تغییر قیمت حبوبات را غیرقانونی اعلام کرد و گفت: به زودی نرخ مصوب حبوبات از سوی سازمان حمایت اعلام می‌شود.

مسعود امراللهی گفت: هفته گذشته ارز واردات حبوبات با تصمیم معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی از تالار یک به دو انتقال یافته بود، که به دستور وزیر جهاد کشاورزی، مجددا به تالار یک بازگشت.

او صرفه‌جویی ارزی را علت اصلی تغییر تالار ارز تخصیصی واردات حبوبات اعلام کرد و افزود: این تغییر در زمانی نامناسب صورت گرفت و همین امر باعث التهاب در بازار حبوبات شد، به همین دلیل وزیر جهاد کشاورزی ضمن ورود به موضوع، ارز واردات حبوبات را به تالار اول بازگرداند.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی ادامه داد: هیچ‌گونه وارداتی با ارز تالار دوم صورت نگرفته و همچنان واردات با ارز تالار یک (قدیم) انجام می‌شود.

او با بیان اینکه هرگونه تغییر قیمت حبوبات غیرقانونی است، گفت: با افزایش تمهیدات نظارتی هرگونه گرانفروشی، احتکار و ممانعت از عرضه و فروش حبوبات توسط بازرسان رصد شده و در صورت مشاهده از سوی بازرسان برخورد قانونی صورت گرفته و پرونده برای رسیدگی به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع می‌شود.

امرالهی گفت: به زودی نرخ مصوب حبوبات از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان اعلام می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Norway
Davood
۱۱:۳۴ ۱۳ دی ۱۴۰۲
لعنت بر شما تصمیم گیران که روزگار کشاورز داخل را سیاه کردین.تولیدات کشاورز رو دستش مونده شما دارین وارد میکنین.
Ukraine
ناشناس
۲۱:۳۴ ۱۲ دی ۱۴۰۲
حبوبات بمراتب از برنج مهمترن
آخرین اخبار