پوشش ۱۰۰ درصدی ضمانت‌نامه‌های اعتباری در راستای حمایت از صنایع کوچک

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک گفت: با تصویب هیات وزیران پوشش ضمانت‌نامه‌های اعتباری صندوق از ۷۰ به ۱۰۰ درصد اصل و سود تسهیلات افزایش یافت.

محمدحسین مقیسه، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک گفت: بر اساس ماده ۵ اساسنامه مصوب سال ۱۳۸۴ هیات محترم وزیران، ضمانت‌نامه‌های صادره تاکنون صرفا ۷۰ درصد اصل و سود تسهیلات اعطایی نظام بانکی را تضمین می‌کرده است که با اصلاح این بند اساسنامه، صندوق از این پس می‌تواند ۱۰۰ اصل و سود تسهیلات اعطایی به صنایع کوچک را نزد نظام مالی و اعتباری کشور تضمین کند.

وی افزود: صدور ضمانت‌نامه‌های اعتباری به مبلغ ۵ میلیارد تومان با پوشش ۷۰ درصدی، چالش‌هایی را برای واحد‌های صنعتی و همچنین نظام بانکی ایجاد کرده بود که با افزایش پوشش به ۱۰۰ درصد، مسیر تامین مالی از طریق ضمانت‌نامه‌های اعتباری صندوق برای تولید کنندگان مشمول تعریف صنایع کوچک کوتاه‌تر و آسانتر شده است.

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک همچنین گفت: حذف مسیر‌ها و فرآیند‌های موازی در صندوق و بانک بویژه در بخش‌های تشکیل پرونده، ارزیابی و وثیقه سپاری زمان انتظار را برای مشتریان کوتاه و دریافت تسهیلات را آسانتر از گذشته کرده است.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار